Pomiń menu

Dostępni i aktywni – sprawozdanie końcowe

Pierwsza przygoda Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach oraz Forum Młodych Ludowców w akcji Masz Głos, Masz wybór powoli dobiega końca. W trakcie realizacji tego zadania udało nam się zdecydowanie zbliżyć radnych do lokalnej społeczności.

Radni Rady Gminy Sędziejowice pojawiali się na wszystkich wydarzeniach organizowanych przez naszą bibliotekę. W ramach tych spotkań, oprócz tematów przewodnich, bardzo często poruszane i dyskutowane były problemy dotykające społeczność Gminy Sędziejowice.

Spośród wszystkich przeprowadzonych inicjatyw na szczególną uwagę zasłużyły koordynowane przez bibliotekę „Łódzkie czyta – Radni dzieciom” (radni wcielili się tutaj w  rolę profesjonalnych lektorów, którzy czytali maluchom przepiękne bajki) oraz Rajd Rowerowy  (na wszystkich zaplanowanych przystankach rajdu przedstawiciele samorządu wygłaszali krótkie prelekcje na temat danego miejsca i swojej miejscowości).

Spore zainteresowanie wzbudził też „Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym” przeprowadzony przez członków FML w trakcie jednego z festynów wakacyjnych. Tym razem to mieszkańcy popisywali się swoją wiedzą o samorządzie terytorialnym, a Wójt i radni weszli w skład komisji weryfikującej odpowiedzi uczestników.

Dzięki tym i wielu innym działaniom udało się wyraźnie „udostępnić” radnych dla przeciętnych mieszkańców naszej gminy.

sprawozdanie końcowe