Pomiń menu

Sprawozdanie Stowarzyszenia EKOPARK

Wieś Łężyce, w gminie Wejherowo (10 km od Gdyni), od lat jest zaniedbywana i pomijana w rozwoju prospołecznym. Dla przykładu obecnie w soboty i niedziele około 950 mieszkańców i pracowników nie ma dostępu do do żadnej komunikacji zbiorowej, zaś w dni powszednie kursuje jedynie kilka autobusów. Miejscowość nie posiada też kanalizacji, która od kilkunastu lat jest w fazie permanentnego projektowania bądź przeprojektowywania i tylko ciągle efektów brak. Próbowaliśmy to zmienić jednak....

nie udało się osiągnąć porozumienia z gminą, która twierdzi, że organizacyjnie i finansowo nie jest w stanie udźwignąć zaprojektowania 2 przystanków autobusowych 🙂 mimo, że roczne dochody gminy z tej miejscowości liczone są w milionach zł.

Nie jest też w stanie porozumieć się z Gdynią w sprawie połączenia jedną wspólną linią dwóch pętli autobusowych zlokalizowanych obecnie po przeciwnych stronach miejscowości Łężyce. Dzięki temu mieszkańcy w tym dzieci z narażeniem życia muszą maszerować 4 km krętymi drogami bez poboczy, po których kursują wielkie śmieciarki. Jest to szczególnie niebezpieczne w zimie i wieczorami .

SPRAWOZDANIE

BIULETYN EKOPARK