Pomiń menu

Intensywna połowa września we Wrocławiu

Dla Zielonych Kuźnik nieustannie ważne jest zielone. Tak jak walczyliśmy, aby nie rozbudowywać naszego osiedla kosztem pobliskich terenów przyrodniczych, tak też dbamy o czystość na osiedlu i świadomość z tematów eko.

Wspólne sprzątanie osiedla

W sobotę 18 września wspólnie z mieszkańcami wzięliśmy udział w kolejnej akcji sprzątania naszego osiedla. W ten sposób udowadniamy, że Kuźniki mogą być czyste i jeszcze bardziej zielone. Akcje, które organizujemy, są cykliczne i mają zachęcić do dbania o najbliższe otoczenie. Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotnim sprzątaniu świata.

Na wystawie EKO-EMPATIA

Przedstawiciele naszego Komitetu wzięli udział razem z mieszkańcami osiedla w Festiwalu Podwodny Wrocław. Jedna z jego części dotyczyła szeroko rozumianej ekologii. Wystawa koncentrowała się na pokazaniu różnych punktów widzenia empatii w kontekście ekologicznym. Swoje prace zaprezentowali artyści, aktywiści i ekolodzy. Kuratorem wystawy była Małgorzata Kazimierczak, mieszkanka wrocławskiego osiedla Kuźniki. ,,Brak empatii i poczucia wspólnoty to egoistyczny, zachłanny punkt widzenia, który z powodu wygody i konsumpcji wyklucza głębszą refleksję i poczucie bycia jednością ze wszystkim, co jest naszym naturalnym światem. Czy możliwe jest całościowe postrzeganie rzeczywistości w idei głębokiej ekologii, ekozofii, ekoetyki, ekoempatii?” Razem z innymi staraliśmy się znaleźć rozwiązania dotyczące tego zagadnienia. Wystawa odbyła się Browarze Mieszczańskim w dniach 17-18 września.