Pomiń menu

Zespół

Dyrektorka akcji Masz Głos:

Joanna2Joanna Załuska (Fundacja im. Stefana Batorego) – jestem dyrektorką programu Masz Głos, Masz Wybór w Fundacji im. Stefana Batorego, koordynowałam jego 11 edycji. Między 2001 a 2007 byłam ekspertką programu RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W latach 1989–1990 pracowałam w Komisji Samorządu Terytorialnego w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie. Jestem absolwentką Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

e-mail: jzaluska@batory.org.pl
tel.: 22 536 02 76

Zespół akcji Masz Głos:

Magdalena Pieczyńska (Fundacja im. Stefana Batorego) – jestem absolwentką socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja organizacje pozarządowe. Pracowałam w Fundacji im. Stefana Batorego w programach Działania Strażnicze i Edukacja Prawna, a następnie jako organizatorka szkoleń i animatorka sieciowania uczestników projektów Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Od 2011 jestem w akcji Masz Głos, najpierw jako koordynatorka zadań ze strony SLLGO, a obecnie w Fundacji Batorego.

e-mail: mpieczynska@batory.org.pl
tel.: 22 536 02 49

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKatarzyna Rakowska (Fundacja im. Stefana Batorego) – jestem absolwentką socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja: organizacje pozarządowe i rynek pracy. Pracowałam w administracji publicznej jako koordynatorka projektów systemowych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 2014 jestem w akcji Masz Głos, zajmuje się m.in., kampaniami profrekwencyjnymi (przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami samorządowymi i parlamentarnymi), naborem do akcji i działaniami informacyjnymi.

e-mail: krakowska@batory.org.pl
tel.: 22 536 02 31

Karolina Szymańska (Fundacja im. Stefana Batorego) – zajmuję się promocją programu Masz Głos, Masz Wybór, do którego dołączyłam w 2017 roku. W Fundacji im. Stefana Batorego jestem od 2015 i zajmowałam się promocją grantodawczego programu Obywatele dla Demokracji. Zależy mi na tym, a by o akcji usłyszało jak najwięcej osób i dowiedziało się jakie dobro dzieje się każdego roku w wielu gminach w całej Polsce! Jestem absolwentką prawa na UMK w Toruniu oraz filologii rosyjskiej na UAM w Poznaniu, a także studiów podyplomowych z zakresu komunikacji społecznej i public relations. Zajmowałam się dotychczas promocją instytucji publicznej, festiwalu muzycznego oraz różnych działań prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

e-mail: kszymanska@batory.org.pl
tel.: 22 536 02 62


Koordynatorka województwa lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego:

AG2Anna Graczyk-Osowska (Stowarzyszenie POLITES) – jestem prezeską Stowarzyszenia POLITES, specjalistką ds. wolontariatu oraz stypendystką Fundacji Roberta Boscha i Federalnej Centrali Kształcenia Politycznego „Kształtować Europę – kształcenie polityczne w akcji”. Jako trenerka organizacji pozarządowych oraz programu ”Betzavta – Demokracja, Równość, Poszanowanie Praw Człowieka” prowadzę treningi i szkolenia, których celem jest refleksja nad wartościami, jakie niesie ze sobą demokracja w życiu codziennym. Moją pasją jest łączenie – ludzi, pomysłów i energii oraz wydobywanie potencjału tkwiącego w człowieku i w zespołach.

e-mail: biuro@polites.org.pl
tel.: 785 937 136; 91 450 11 46


Koordynatorzy województwa mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego:

Ewa Zielińska – (Fundacja im. Stefana Batorego) ukończyłam socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie przygotowuję rozprawę doktorską o miejskich autonomiach. Od 2011 jestem zaangażowana w realizację i wsparcie projektów poprawiających jakość i dostępność przestrzeni i usług publicznych, najpierw w ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Socjologicznym, następnie ze Stowarzyszeniem Miastodwa. W Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych prowadzę zajęcia o partycypacyjnym projektowaniu przestrzeni publicznych. Jestem aktywnie zaangażowana w działania rzecznicze mające na celu poprawę współpracy reprezentantów samorządu ze społecznością lokalną w odniesieniu do gospodarowania przestrzenią miejską. Wspieram tworzenie modelu współzarządzania osiedlem domków fińskich w Warszawie w partnerstwie lokalnym “Otwarty Jazdów”.

e-mail: ezielinska@batory.org.pl
tel.: 509 429 335

darek mniejszeDariusz Kraszewski (Fundacja im. Stefana Batorego) – zajmuję się kwestiami dotyczącymi partycypacji mieszkańców w procesach tworzenia budżetów gmin, kontroli społecznej tworzenia i wykonywania budżetów gminnych oraz przejrzystości działania władz samorządowych. Jestem autorem programu Laboratorium Monitoringu Budżetu i współtwórcą programu Budżet obywatelski realizowanych przez Sieć Obywatelska – Watchdog Polska (dawniej Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich). Prowadzę badania i spotkania w gminach.

e-mail: dkraszewski@maszglos.pl
tel.: 792 900 144


Koordynatorzy województwa kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego:

iwona_janicka_glowa-sIwona Janicka (Fundacja Aktywności Lokalnej) – łączę doświadczenie samorządowca, przedsiębiorcy i społecznika. Na co dzień doradzam różnym stronom w zakresie tzw. budowania partnerstwa lokalnego i tzw. współpracy międzysektorowej (tj. administracji, biznesu i społeczności). Można liczyć na moją wiedzę i doświadczenie w zakresie programowania i wdrażania funduszy europejskich, kapitału społecznego, funkcjonowania organizacji pozarządowych, polityki społecznej i rynku pracy, a także w obszarach różnorodności i równości szans. Od kilkunastu lat jestem zaangażowana w dialog obywatelski, począwszy od szczebla lokalnego, gminnego po krajowy. Aktualnie aktywnie udzielam się m.in. w ramach komitetów monitorujących fundusze europejskie na lata 2014-2020 oraz w radach pożytku publicznego (od 2004 r.). Jestem zwolenniczką bardzo aktywnego trybu życia.

Damian Dubina (Fundacja Aktywności Lokalnej) – zajmuję się kwestiami dotyczącymi partycypacji obywatelskiej w procesach współpracy sektor publiczny – trzeci sektor. Koordynuję projekty społeczne w zakresie wsparcia seniorów, wolontariatu oraz pracy z młodzieżą. Jestem pomysłodawcą inicjatywy Poznań Miasto Przyjazne Starzeniu oraz wprowadzaniu dialogu międzypokoleniowego na terenie miasta Poznania. Prowadzę badania i spotkania na temat rozwoju wolontariatu. Jestem autorem projektów partycypacyjnych między młodzieżą a urzędami gmin.

e-mail: maszglos@fal.org.pl
tel.: 61 625 68 45, 663 83 63 73


Koordynatorzy województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego:

IMG_4136Jolanta Prochowicz (Stowarzyszenie Homo Faber) – z wykształcenia jestem filozofką i filolożką, obecnie piszę doktorat, w którym zastanawiam się jak podział na sferę publiczną i prywatną wpływa na nasze rozumienie sprawiedliwości i jakie ma to znaczenie dla praw kobiet; w Homo Faber pracuję w obszarach związanych z integracją cudzoziemców i cudzoziemek oraz filmem. Prywatnie lubię jeździć rowerem, czytać książki i chodzić na długie spacery z moim psem.

e-mail: jolanta.prochowicz@hf.org.pl

tel.: 513 866 007

IMG_4132Piotr Skrzypczak (Stowarzyszenie Homo Faber) – jestem 38-letnim politologiem. Z wyboru. Pasjonuje mnie poznawanie relacji zachodzących między jednostką a władzą, zwłaszcza w kontekście praw i wolności. Staram się zerkać na to, czy ręce władzy zbyt mocno nie ingerują w życie ludzi, a jednocześnie czy ta sama władza ma dobry, codzienny kontakt z mieszkańcami i mieszkankami Lublina. Moim życiowym celem jest namawianie ludzi do tego, by szukali tego co łączy, a nie tego co ich dzieli. W Masz Głos odpowiadam za inspirowanie i wspieranie grup, które chcą zmieniać swoje otoczenie. Prywatnie wymyślam, pomagam w organizacji i uczestniczę w górskich biegach ultra.

e-mail: ps@hf.org.pl


Koordynatorzy województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:

Grzegorz Wójkowski Zespół

Grzegorz Wójkowski (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) – jestem absolwentem socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i prezesem Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Zajmuję się koordynacją projektów, jestem autorem narzędzi monitoringowych oraz raportów dotyczących prawa do informacji publicznej, konsultacji społecznych i budżetów obywatelskich.

e-mail: grzegorz@bonafides.pl
tel.: 502 984 057

Iwona NowakIwona Nowak (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) – od 2008 r. aktywnie działam w sektorze NGO. Obecnie jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Bona Fides, w którym koordynuję działania partycypacyjne. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach oraz wyjazdach międzynarodowych związanych z tematyką praw człowieka i aktywności obywatelskiej, m.in. w Kosowie, Wielkiej Brytanii, Norwegii i USA. Ukończyłam Europejski Program Magisterski w dziedzinie praw człowieka i demokratyzacji (E.MA). W 2015 r. uzyskałam certyfikat trenera w ramach Szkoły Trenerów “ECO21.PL”, prowadzonej przez Centrum szkoleń i rozwoju osobistego MERITUM.

e-mail: iwona@bonafides.pl