Pomiń menu

Przebieg debaty podsumowującej w Szczecinie

9 listopada 2007 roku w sali sesyjnej Rady Miasta odbyła się debata podsumowująca w Szczecinie z udziałem Prezydenta Miasta Piotra Krzystka oraz mieszkańców. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Pro Pomerania, Niezależne Zrzeszenie Studentów Szczecin oraz Stowarzyszenie KoLiber.

Na początku spotkania, po powitaniach, zostały przypomniane główne cele akcji oraz działania, które już zostały zrealizowane w jej ramach. Następnie omówiona została idea i zasadność monitoringu. Po tym krótkim wstępie przyszedł czas na przedstawienie efektów naszej pracy. Każda z organizacji przedstawiła wyniki monitoringu dotyczące określonych w majowej deklaracji działań na rok 2007 Prezydenta Miasta Szczecina. Po zaprezentowaniu wyników przyszedł czas na ustosunkowanie się Prezydenta Piotra Krzystka do tego, co zostało mu i mieszkańcom przedstawione. Prezydent odniósł się w kilku zdaniach także do przebiegu realizacji samych zadań. Po wystąpieniu Prezydenta zostały przedstawione zasady debaty i rozpoczęły się pytania mieszkańców do Pana Prezydenta. Pytania te dotyczyły inwestycji, pozycji Szczecina na tle innych miast, kwestii dotyczących środowiska oraz infrastruktury.     

Na debatę przybyło ok. 50 mieszkańców oraz lokalne media (m.in. Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Szczecina, TV 7, portal wSzczecinie.pl). Cała debata trwała około 2 godzin, przy czym sama dyskusja zajęła około godziny.

Patrycja Nowak
PNS Pro Pomerania

 

Polsko – Niemieckie Stowarzyszenie Pro Pomerania