Pomiń menu

Zespół

Dyrektorka akcji Masz Głos:

Joanna2Joanna Załuska (Fundacja im. Stefana Batorego) – jestem dyrektorką programu Masz Głos, Masz Wybór w Fundacji im. Stefana Batorego, koordynowałam jego 11 edycji. Między 2001 a 2007 byłam ekspertką programu RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W latach 1989–1990 pracowałam w Komisji Samorządu Terytorialnego w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie. Jestem absolwentką Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

e-mail: jzaluska@batory.org.pl, tel.: 22 536 02 76

Zespół akcji Masz Głos:

Alicja Zaczek-Żmijewska (Fundacja im. Stefana Batorego) – patrzę zawsze w tę stronę, która może mnie czegoś nauczyć, zwłaszcza z obszarze komunikacji. Pasjonuję się narzędziami tworzenia treści, trendami w komunikacji, możliwościami, jakie daje słowo. Buduję swoje doświadczenie w pracy przy kampaniach społecznych, projektach obywatelskich, edukacyjnych z sektora pozarządowego. Z wykształcenia jestem polonistką, pogłębiającą teraz wiedzę z public relations na SGH.

e-mail: azmijewska@batory.org.pl, tel.: 22 536 02 62

Anna Wawrzyniak (Fundacja im. Stefana Batorego) – z organizacjami pozarządowymi jestem związana od 10 lat. Bliska jest mi idea ekonomii współdzielenia, zrównoważonego rozwoju i partycypacji społecznej, zwłaszcza w kontekście funkcjonowania organizacji społecznych i grup nieformalnych. Współpracowałam m.in. ze Stowarzyszeniem Instytut Zachodni oraz Centrum PISOP, działam w poznańskim Stowarzyszeniu Lepszy Świat. Jestem przekonana, że w ramach inicjatyw społecznych możemy się wiele od siebie nauczyć i zainspirować do kolejnych działań.

e-mail: awawrzyniak@batory.org.pl, tel.: 22 536 02 04


Koordynatorka i koordynator województwa lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego:

AG2Anna Graczyk-Osowska (Stowarzyszenie POLITES) – jestem prezeską Stowarzyszenia POLITES, specjalistką ds. wolontariatu oraz stypendystką Fundacji Roberta Boscha i Federalnej Centrali Kształcenia Politycznego „Kształtować Europę – kształcenie polityczne w akcji”. Jako trenerka organizacji pozarządowych oraz programu ”Betzavta – Demokracja, Równość, Poszanowanie Praw Człowieka” prowadzę treningi i szkolenia, których celem jest refleksja nad wartościami, jakie niesie ze sobą demokracja w życiu codziennym. Moją pasją jest łączenie – ludzi, pomysłów i energii oraz wydobywanie potencjału tkwiącego w człowieku i w zespołach.

e-mail: biuro@polites.org.pl, tel.: 785 937 136; 91 450 11 46

Szymon Osowski (Stowarzyszenie POLITES) – jestem szczecinianinem, prawnikiem związanym z Siecią Obywatelską Watchdog Polska od 2007 roku, a od 2010 prezesem stowarzyszenia. Na co dzień przyglądam się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuję się informacją publiczną, funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Od 2012 roku jestem notowany w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce (w 2014 roku – zająłem 9 miejsce), publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

 


Koordynatorki województwa mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego:

Dr Katarzyna Sztop-Rutkowska (Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab) – jako działaczka społeczna i naukowiec jestem zaangażowana w działania wspierające rozwój lokalny i demokrację lokalną. Jestem fanką samorządności, startowałam w wyborach samorządowych w 2018 roku, stojąc na czele ruchu społecznego Inicjatywa dla Białegostoku. Obecnie jestem prezeską Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”. Zajmuję się tam kwestiami partycypacji społecznej i nowych technologii. Skończyłam studia podyplomowe z marketingu internetowego. Od lat szkolę i prowadzę warsztaty. Ostatnio wprowadzam Design Thinking do konsultacji społecznych. Pracuję również naukowo w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Jestem absolwentką XI edycji Programu Liderzy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

e-mail: k.sztop-rutkowska@soclab.org.pl, tel.: 601 155 546

Agnieszka Maszkowska (Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab) – jestem wiceprezeską Fundacji SocLab, z wykształcenia socjologiem. Od wielu lat działam w organizacjach pozarządowych. Specjalizuję się w tematyce konsultacji społecznych i budżetu partycypacyjnego. Mam doświadczenie w moderowaniu konsultacji społecznych z wykorzystaniem różnych technik, w tym w obszarze planowania przestrzennego. Wspierałam powstawanie i funkcjonowanie rad seniorów w woj. podlaskim. Prowadzę szkolenia dla organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej, seniorów i młodzieży z zakresu partycypacji. Jestem autorką i redaktorką publikacji dotyczących konsultacji, partycypacji obywatelskiej i współpracy międzysektorowej. Animuję działania w społecznościach lokalnych. Jestem absolwentką Szkoły Liderów i Programu MENEDŻEROWIE NGO PROMENGO.

e-mail: a.maszkowska@soclab.org.pl, tel.: 507 181 919


Koordynatorka województwa kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego:

iwona_janicka_glowa-sIwona Janicka (Fundacja Aktywności Lokalnej) – łączę doświadczenie samorządowca, przedsiębiorcy i społecznika. Na co dzień doradzam różnym stronom w zakresie tzw. budowania partnerstwa lokalnego i tzw. współpracy międzysektorowej (tj. administracji, biznesu i społeczności). Można liczyć na moją wiedzę i doświadczenie w zakresie programowania i wdrażania funduszy europejskich, kapitału społecznego, funkcjonowania organizacji pozarządowych, polityki społecznej i rynku pracy, a także w obszarach różnorodności i równości szans. Od kilkunastu lat jestem zaangażowana w dialog obywatelski, począwszy od szczebla lokalnego, gminnego po krajowy. Aktualnie aktywnie udzielam się m.in. w ramach komitetów monitorujących fundusze europejskie na lata 2014-2020 oraz w radach pożytku publicznego (od 2004 r.). Jestem zwolenniczką bardzo aktywnego trybu życia.

e-mail: maszglos@fal.org.pl, tel.: 61 625 68 45, 663 83 63 73


Koordynatorka i koordynator województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego:

Anna Dąbrowska (Stowarzyszenie Homo Faber) – jestem filolożką, ukończyłam Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN, a także kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Obecnie piszę dokotorat na Wydziale Politologii UMCS o ukraińskiej migracji w Polsce po 1989 roku. Od 2011 roku jestem prezeską Homo Faber. Koordynuję Program Integracja, gdzie zajmuję się przede wszystkim budowaniem i współtworzeniem systemowych rozwiązań na poziomie miasta z zakresu pomocy przybywającym do miasta migrantom/tkom. Prywatnie kocham miasto nad Miljacką – Sarajewo. Choć przez ostatni rok mocno zżyłam się z Przemyślem. Jestem biegaczką ultra i kolarką.

e-mail: ad@hf.org.pl, tel.: 795 573 803

IMG_4132Piotr Skrzypczak (Stowarzyszenie Homo Faber) – jestem 38-letnim politologiem. Z wyboru. Pasjonuje mnie poznawanie relacji zachodzących między jednostką a władzą, zwłaszcza w kontekście praw i wolności. Staram się zerkać na to, czy ręce władzy zbyt mocno nie ingerują w życie ludzi, a jednocześnie czy ta sama władza ma dobry, codzienny kontakt z mieszkańcami i mieszkankami Lublina. Moim życiowym celem jest namawianie ludzi do tego, by szukali tego co łączy, a nie tego co ich dzieli. W Masz Głos odpowiadam za inspirowanie i wspieranie grup, które chcą zmieniać swoje otoczenie. Prywatnie wymyślam, pomagam w organizacji i uczestniczę w górskich biegach ultra.

e-mail: ps@hf.org.pl


Koordynatorzy województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:

Grzegorz Wójkowski ZespółGrzegorz Wójkowski (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) – jestem absolwentem socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i prezesem Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Zajmuję się koordynacją projektów, jestem autorem narzędzi monitoringowych oraz raportów dotyczących prawa do informacji publicznej, konsultacji społecznych i budżetów obywatelskich.

e-mail: grzegorz@bonafides.pl, tel.: 502 984 057

Iwona Nowak (Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) – od 2008 r. aktywnie działam w sektorze NGO. Obecnie jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Bona Fides, w którym koordynuję działania partycypacyjne. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach oraz wyjazdach międzynarodowych związanych z tematyką praw człowieka i aktywności obywatelskiej, m.in. w Kosowie, Wielkiej Brytanii, Norwegii i USA. Ukończyłam Europejski Program Magisterski w dziedzinie praw człowieka i demokratyzacji (E.MA). W 2015 r. uzyskałam certyfikat trenera w ramach Szkoły Trenerów “ECO21.PL”, prowadzonej przez Centrum szkoleń i rozwoju osobistego MERITUM.

e-mail: iwona@bonafides.pl