Pomiń menu

Debata podsumowująca w Radomiu – 21 stycznia Aula WSH

 

Co udało się zrobić, a czego nie? Co było sukcesem, a co porażką I roku kadencji władz Radomia i Prezydenta Kosztowniaka: Strefa Płatnego Parkowania? Lotnisko? Promocja miasta? Środki europejskie? Remonty dróg? O tym i o innych ważnych dla Radomia i jego mieszkańców sprawach będzie można podyskutować w trakcie debaty „Porozmawiajmy o Radomiu – Podsumowanie I roku kadencji” organizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór” w poniedziałek, 21 stycznia w Auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61. Początek o godzinie 17.

21 maja również w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbyła się pierwsza publiczna debata z cyklu „Masz głos, masz wybór”. Celem tamtej debaty była publiczna dyskusja o najważniejszych problemach Radomia i propozycjach ich rozwiązania przez nowo wybranego Prezydenta Radomia. Przedmiotem dyskusji były publiczne deklaracje składane przez Prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka w trakcie kampanii wyborczej oraz przy okazji różnych publicznych wystąpień, debat i wywiadów.

Spośród siedmiu priorytetów na lata 2006-2010, deklarowanych przez Prezydenta w swoim programie wyborczym, uczestnicy debaty wybrali pięć najważniejszych, uszeregowanych w kolejności największej liczby głosów uzyskanych w przeprowadzonej w trakcie debaty ankiecie.

Dodatkowo, spośród licznych publicznych deklaracji i wystąpień Prezydenta wybrano 5 postulatów do zrealizowania w trakcie pierwszego roku kadencji.

Właśnie te deklaracje będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na poniedziałkowej debacie: podsumujemy, które z deklarowanych postulatów udało się zrealizować, a których nie.

Oprócz tego chcielibyśmy porozmawiać o tym, co zdaniem mieszkańców Radomia było ważne w pierwszym roku kadencji, co się udało, a co nie do końca. Jakie priorytety widzą przed naszym miastem i jego władzami w kolejnym, drugim roku kadencji?

Chcemy, aby jak poprzednio, każdy z obecnych na sali miał możliwość zabrania głosu.

Warto podkreślić, że postulat większej liczby debat, możliwości kontaktu z prezydentem i radnymi oraz szerszego zakresu konsultacji społecznych najważniejszych spraw miasta podnoszony był bardzo często w trakcie debaty.

Podsumowanie pierwszej debaty znajduje się tu.

Z poważaniem,

Jakub Kluziński                Anita Tokarska

Prezes Stowarzyszenia    Wiceprezes Stowarzyszenia
Kocham Radom              Kocham Radom

Stowarzyszenie Kocham Radom