Pomiń menu

18 samorządu we Włocławku

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek uczestnicząc po raz pierwszy w Akcji "Masz głos, masz wybór", nie wystartuje formalnie w konkursie "18 samorządu". Nie znaczy to jednak, że nie prowadzi działań, które mogłyby stać się konkursowymi. postanowiliśmy jednak dokładnie przygotować się do realizacji zadań aktywizujących mieszkańców.

Od lutego 2008 roku w ramach Akademii Wolności organizowane są spotkania z przedstawicielami samorządów lokalnych. Zapraszamy również samorządowców z poza Włocławka i województwa kujawsko-pomorskiego. Gościliśmy m.in. radnych miasta Łodzi. Zorganizowaliśmy konkurs  z okazji Dnia Niepodległości USA, w którym uczestnicy mieli przygotować  prace o obywatelu amerykańskim, który ich zdaniem w sposób zasadniczy przyczynił się budowy demokracji w Polsce. Zakończyliśmy przygotowania do wydawania gazety powiatowej, w której będziemy prezentować nasze działania oraz prace gminnych samorządów z powiatu włocławskiego. Współpracujemy z Młodzieżową Radą Miasta Włocławka. Od września rozpoczniemy realizację warsztatów i debat w sprawach szczególnie istotnych dla mieszkańców Włocławka i powiatu włocławskiego, między innymi: budowie tamy w Nieszawie, remontu krajowej 1, zagospodarowania Zalewu Włocławskiego i terenów leśnych Parku Gostynińsko-Włocławskiego. Rozpoczniemy również Projekt "Kto pyta nie błądzi" – skierowany na bezpośrednie kontakty mieszkańców z radnymi.

We wrześniu również zorganizowany zostanie casting na prezydenta Włocławka – projekt skierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek