Pomiń menu

Rodzinne Zawody Wędkarskie

Razem pracujemy – razem odpoczywamy. Rodzinne wędkowanie

W minioną niedzielę tj. 31 sierpnia 2008r., na Plaży Wiejskiej w Starym Folwarku odbyły się zawody wędkarskie. Zgodnie z założeniami, w konkursie startowały wyłącznie pary składające się z rodzica i dziecka do lat 14. Rywalizacja polegała na złowieniu jak największej ilości ryb w określonym czasie. Puchar zdobyła rodzina Szpakowskich.
Zawody polegały na złowieniu jak największej ilości ryb w przeciągu 1,5 godziny z wylosowanego miejsca na pomoście.
Konkurs mimo początkowo nienajlepszej pogody cieszył się sporym zainteresowaniem. Po wylosowaniu numerów startowych dwójki zajęły wyznaczone miejsca. O 12.20 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów. Rywalizacja była bardzo zacięta, co chwila któryś z zespołów zgłaszał sędziemu złowienie ryby. Każda ryba wyciągnięta na pomost była uznawana za zaliczoną i dopisywana do numeru danego zespołu. Zawody odbywały się w fantastycznej atmosferze i prawdopodobnie gdyby nie kilka ryb które się zerwały wyniki mogłyby wyglądać zupełnie inaczej, nie odbyło się również bez wymiany kilku wędek. Walka była wyrównana praktycznie do ostatnich minut gdy na prowadzenie wysunął się zespół numer 9 zostawiając daleko z tyłu pozostałe ekipy.
Po zakończeniu zawodów nastąpiło liczenie punktów i ustalenie zwycięzców. Pierwsza trójka dostała nowe wędki, jednak nie było przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe upominki.
Mistrzami Rodzinnych Zawodów Wędkarskich o Puchar Prezesa WST Stary Folwark 2008 zostali:
– I miejsce i Puchar z ilością 17 złapanych ryb Kamil Szpakowski (najlepszy wynik w historii konkursu)
-II miejsce z ilością 11 złapanych ryb w tym jednego okonia Patryk Grzędziński
-III miejsce z ilością 8 złapanych ryb Urszula Szydłowska

Marek Rowiński

Wigierskie Stowarzyszenie Turystyczne

Wigierskie Stowarzyszenie Turystyczne