Pomiń menu

G 11: warsztat Anty-Dyskryminacyjny

 

26 maja w Centrum Doskonalenia i edukacji odbył się kolejny warsztat Anty-Dyskryminacyjny prowadzony w ramach Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych w oparciu o materiały Amnesty International przy wykorzystaniu zdjęć z wystawy pokonkursowej "Prawa człowieka w obiektywie". Tym razem w zajęciach wzięli uczniowie III klasy z Gimnazjum nr 11 we Włocławku.

Młodzi uczestnicy warsztatu zapoznali się z przepisami dotyczącymi praw człowieka; określali istniejące obszary dyskryminacji, budowali swoje drzewka wartości odnajdując stereotypy, którymi posługujemy się w naszym życiu.
Wielką radość z pracy w grupie dał energizer "Rozplątywanka", podczas którego uczniowie wraz z Małgorzatą Dąbrowską – metodykiem CDiE z sukcesem utworzyli zwarte koło z wcześniej poplątanych rąk.
Organizacja warsztatów pokazała, jak bardzo potrzebne jest dziś pokazywanie młodzieży istoty różnic pomiędzy ludźmi oraz tego, że te różnice wzbogacają nasze życie, a nie są przyczynami powstawania konfliktów, które człowiek sam sobie wymyśla, po prostu bojąc się inności. Warsztaty Anty-Dyskryminacyjne mają służyć temu, by nauczyć, jak postępować, by właśnie mimo wielu różnic budować porozumienie i korzystać z tej różnorodności dla rozwoju ludzkości.
Warsztat prowadził Mariusz Sieraczkiewicz z Projektu Włocławek.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek