Pomiń menu

Akcja profrekwencyjna we Włocławku

 

17 czerwca w naszym mieście Młody Włocławek zorganizował akcję profrekwencyjną, której celem było zachęcenie ludzi do udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich bez agitacji na rzecz któregokolwiek z kandydatów

Na 4 osiedlach: Śródmieście, Południe, Kazimierza Wielkiego oraz Zazamczu, członkowie Młodego Włocławka pytali mieszkańców czy idą na wybory. Na 333 ankietowanych do wyborów ma zamiar przystąpić 258 osób, czyli 77,47 % . 8 osób, czyli 2,4 % waha się czy uczestniczyć przy wyborze prezydenta. Dla osób sceptycznie nastawionych do wyborów zostały przygotowane ulotki, które przedstawiały odpowiedź na pytanie: „dlaczego warto?”. Ci z ankietowanych, którzy nie wiedzieli gdzie mogą oddać swój głos, to znaczy, gdzie znajduje się ich lokal wyborczy (72 osoby, czyli 21,62%) zostali o tym poinformowali, gdyż każda z grup posiadała przy sobie spis lokali wyborczych.

W naszym mieście zaczynamy zauważać wzrost aktywności obywatelskiej młodych ludzi. Dzisiejsza akcja, w całości zainicjowana i przygotowana przez młodzież jest na to wspaniałym dowodem. Prospołeczne działania, w których młodzi pokazują, że pragną zaangażować się w życie swojego miasta jak i kraju, powodują zwiększenie kapitału społecznego. Daje to między innymi wzrost frekwencji wyborczych czy zwiększoną liczbę działań na rzecz społeczności lokalnej. Jesteśmy więc na doskonałej drodze do stworzenia społeczeństwa obywatelskiego, a zaczynając już od młodzieży mamy do tego większe szansę, gdyż „Młodzież ma zawsze rację – biologicznie jest przyszłością!”.

Akcja odbyła się w ramach kampanii „Gdziekolwiek będziesz zagłosuj”, akcji „Masz głos masz wybór”, oraz Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek