Pomiń menu

Tychy:"Bezmiar sprawiedliwości" – nie tylko przed wyborami

Uczestnicy i organizatorzy projektu "Akademia Aktywności Społecznej" zapraszają do włączenia się w kampanię na rzecz zwiększenia frekwencji w zbliżających się wyborach samorządowych.

Dla młodzieży od 18 do 30 roku życia, która będzie głosować – Fundacja Internationaler Bund Polska, Stowarzyszenie “Młodzi Europy” oraz Młodzieżowa Rada Miasta Ruda Śląska przygotowano bezpłatny seans filmu “Bezmiar sprawiedliwości”!

Seans będzie miał miejsce w czwartek, 18 listopada 2010 r. o godz. 17:30, w rudzkim kinie PATRIA. Bilety do odebrania w biurze Centrum Integracji Społecznej w Tychach, ul. Edukacji 11 , informacje na stronie internetowej www.ib-polska.pl/AAS/ 

Prezentacja filmu będzie poprzedzona interesującą prelekcją wygłoszoną przez filmoznawcę – Krzysztofa Kasprzyka

Przegląd filmów "Odczarowanie demokracji" jest częścią szeroko zakrojonego projektu “Akademia Aktywności Społecznej” oraz naszym wkładem w Akcję "Masz głos, masz wybór" www.maszglos.pl

W naszym projekcie bierze udział młodzież oraz 8 organizacji pozarządowych oraz instytucji z terenu Polski oraz Niemiec. 

Projekt “Akademia Aktywności Społecznej” jest realizowany w ramach Programu “Młodzież w działaniu” (akcja 1.3 “Młodzież w Demokracji”).

W sumie w Rudzie Śląskiej odbędzie się jeszcze 7 seansów filmowych, co miesiąc, aż do maja 2011 roku. Wszystkie prezentowane filmy będą nawiązywały do walki o demokrację i prawa, które w niej obowiązują, a których wielu ludzi jest nadal pozbawionych.

Akcja ma na celu aktywizację młodzieży, pokazanie, że nigdy nie warto być biernym. Postaramy się uświadomić, że od aktywnego społeczeństwa – a zwłaszcza aktywnej młodzieży – bardzo wiele zależy. Spontaniczne akcje, mniej lub bardziej sformalizowane projekty oraz – przede wszystkim – głośne wyrażanie swoich myśli i pragnień mogą zdziałać cuda.

Pokażemy, że warto walczyć o demokrację, warto walczyć o nasze prawa i lepsze jutro.

Wszystkie seanse w ramach projektu są darmowe.

Uczestnicy projektu „Akademia Aktywności Społecznej”