Pomiń menu

Bieczyno zagłosowało

Dwa razy zbojkotowali wybory, teraz dali szansę politykom na spełnienie obietnic. Mowa o mieszkańcach Bieczyna Pomorskiego (Gmina Trzebiatów), którzy tym razem poszli zagłosować, bo chcą doprowadzić do budowy drogi łączącej wieś ze światem.

Wszystko trwa od 2009 roku. Najpierw był to protest pod ratuszem w Trzebiatowie, rok później mieszkańcy manifestowali przed starostwem w Gryficach. Równocześnie zbojkotowali wybory.

"Był to protest obywatelski wobec nie dostrzegania przez polityków problemów małych miast i wsi jak nasza. W grudniu 2010 r. nasz przedstawiciel wygrał wybory i został burmistrzem Trzebiatowa, wtedy to nasza wieś głosowała w 100 procentach. Niestety droga do Bieczyna wciąż czeka na remont. Dalej mamy powody do protestu, jednak ze względu na „naszego burmistrza” i obietnice składane przez polityków regionalnych i powiatowych (w ostatnich dniach) nie podejmiemy protestu jak wcześniej. Pójdziemy na wybory. Jeszcze raz zaufamy naszym politykom. W wyrazie przypomnienia o naszych elementarnych potrzebach oflagujemy jednak wieś i wywiesimy transparenty w weekend wyborczy 7-9 października br. Niech będzie to przypomnieniem o naszych oczekiwaniach i nadziejach. Jeśli i tym razem zawiodą nas politycy znajdziemy inne sposoby dotarcia do opinii publicznej".