Pomiń menu

UEFA o Legionowie

Przygotowania Legionowa do powitania greckich piłkarzy

Opublikowany: poniedziałek 6 lutego 2012, 23.19CET

W Legionowie ruszyła akcja "Mamy piłkę". Pod takim hasłem odbywać się będą imprezy związane z faktem, że reprezentacja Grecji wybrała sobie tam bazę treningową podczas EURO.

Przygotowania Legionowa do powitania greckich piłkarzy

Opublikowany: poniedziałek 6 lutego 2012, 23.19CET

W Legionowie ruszyła akcja "Mamy piłkę". Pod takim hasłem odbywać się będą imprezy związane z faktem, że reprezentacja Grecji wybrała sobie tam bazę treningową podczas EURO.

Przygotowania Legionowa do powitania greckich piłkarzy

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Legionowie, omawiano sposób przyjęcia reprezentacji Grecji w tym mieście

W Legionowie ruszyła akcja "Mamy piłkę". Pod takim hasłem odbywać się będą imprezy związane z faktem, że reprezentacja Grecji wybrała sobie bazę treningową w tym mieście podczas UEFA EURO 2012.

Grecy zamieszkają w hotelu Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim, a trenować będą na stadionie miejskim w Legionowie. To miasto, położone na przedmieściach Warszawy, bardzo starannie przygotowuje się do przyjęcia greckiej ekipy. We wtorek na konferencji prasowej poinformowano o tych planach.

Najróżniejsze imprezy odbywać się będą pod wspólnym hasłem "Mamy piłkę". W marcu planowany jest turniej piłkarzyków stolikowych, a w kwietniu rozegrane zostanie Międzyszkolne EURO 2012. Uruchomiona będzie miejska gra internetowa z elementami piłki nożnej, a także nauka języka greckiego na Facebooku dla mieszkańców miasta.

Drugiego czerwca podczas Dni Legionowa oficjalnie powitana zostanie reprezentacja Grecji, a na ręce trenera i ambasadora przekazany symboliczny klucz do miasta. Planowane jest też wspólne grillowanie pod nazwą "Fish & GREEK".

– Zgłaszają się już do nas mieszkańcy, którzy znają język grecki, albo mają w Grecji przyjaciół i chcą pomagać – przyznał prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. – Będą pracowali jako wolontariusze.

Fakt, że Grecy wybrali Legionowo na swoją bazę treningową prezydent uważa za sukces i…

– To dla mnie także symbol zmiany postrzegania miasta – przyznał. – Bo wcześniej było uważane za sypialnię i satelitę Warszawy. I mam nadzieję, że dzięki EURO uda nam się zorganizować kilka fajnych imprez dla mieszkańców, zachęcić ich do współdziałania i współodpowiedzialności.

Greccy piłkarze będą mieli komfortowe warunki do treningu. W październiku położono na stadionie w Legionowie nową murawę, co kosztowało 700 tysięcy złotych. I aż do EURO nikt nie będzie korzystał z tego boiska!

– Być może rozegramy na nim jeden mecz – stwierdził Grzegorz Gutkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie. – Ale generalnie do czerwca będzie czekało nieużywane tylko na Greków. Można więc powiedzieć, że dostaną produkt ekskluzywnej jakości.

W położonej tuż koło stadionu nowoczesnej hali Arena Legionowo powstanie centrum prasowe dla greckich dziennikarzy. Piłkarze zamieszkają w oddalonym o 15 kilometrów hotelu Warszawianka w Jachrance. – Goszczenie ich, to dla nas zaszczyt – powiedziała dyrektor d/s sprzedaży i marketingu tego hotelu, Magdalena Rdzanek. – Na razie Grecy nie mieli żadnych szczególnych życzeń, ale jeśli takie się pojawią, jesteśmy przygotowani, by oczywiście je spełnić.

Hotel bardzo spodobał się przedstawicielom greckiej federacji. – A najbardziej 90-metrowa zjeżdżalnia z efektami multimedialnymi, największa atrakcja naszego Aqua Parku – przyznała Rdzanek. – Mam nadzieję, że piłkarze będą często z niej korzystać.

– Wszystkich greckich kibiców, którzy przyjadą do Legionowa postaramy się fajnie przyjąć – obiecał prezydent Smogorzewski. – Grecja to wielka i stara kultura, cudowna kuchnia. A być może przy okazji powstaną jakieś idee późniejszej współpracy z jednym z greckich miast?

Na podobny temat

 

 

 

Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS