Pomiń menu

Do przodu!

Dlaczego program "Dostępni Radni" jest tak bardzo potrzebny Gminie Nieporęt? Uzasadnienie jest krótkie: na oficjalnej stronie Gminy Nieporęt widnieje informacja o dyżurach 6 radnych gminnych, tylko przy jednej osobie jest podany kontakt mailowy, przy żadnej nie ma kontaktu telefonicznego. Oznacza to, że nie ma żadnych informacji o 40% radnych, bowiem radnych jest piętnastu.

Fundacja Moc Kobiet podjęła decyzję o wprowadzeniu dwóch rozwiązań w zakresie programu „Dostępni Radni”. Pierwszym z nich będzie lobbowanie za umieszczeniem informacji o dyżurach radnych wraz ze zdjęciem, krótką notką biograficzną oraz kontaktem telefonicznym i/lub e-mailowym, na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Nieporęt. Drugim – stworzenie niezależnego portalu Nieporęt24, gdzie będzie umieszczona baza wszystkich władz samorządowych w gminie: sołtysów i rad sołeckich, radnych gminnych i powiatowych. Na stronie przewidujemy wywiady oraz czaty z samorządowcami.

Według wyników badań projektu „Transparentny i sprawny urząd administracji samorządowej”, opublikowanych na stronie Urzędu Gminy Nieporęt, ponad 40% badanych uważa, że dostęp do informacji w urzędzie powinien być lepszy. Akcja Masz Głos, Masz Wybór wpisuje się więc w oczekiwania mieszkańców.

Akcję „Dostępni Radni” poparł nieoficjalnie starosta powiatu legionowskiego, Jan Grabiec – będziemy się starali uzyskać oficjalne poparcie. Naszą akcję poparło również dwóch radnych gminnych, co więcej, jeden z nich uświadomił nam, że radni sami próbowali podjąć taką inicjatywę.
W tym tygodniu kolejne spotkania i mam nadzieję, kolejne małe sukcesy.

Marta Damm – Świerkocka