Pomiń menu

Święto Samorządu w Kielcach

Święto Samorządu Lokalnego po raz pierwszy w Kielcach zorganizowane zostało w sobotę 28 lipca w samych sercu miasta. Na wydarzeniu pojawili się radni z większości ugrupowań.

Obecność radnych i duże zainteresowanie mediów pokazało, że inicjatywa jest w Kielcach potrzeba. Dla mieszkańców miasta taka forma spotkań z przedstawicielami władz samorządowych jest nowa, dlatego frekwencja nie była wysoka, ale przybyli przygotowali dla radnych konkretne pytania.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra planszowa pn.”Honorowy mieszkaniec”, w której wzięli udział mali mieszkańcy Kielc, w tym dzieci radnych. W trakcie Święta, Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje miało okazję zaprezentować mieszkańcom i radnym, portal pozwalającego obywatelom wpływać na zmiany w przestrzeni publicznej Naprawmyto.pl. Idea portalu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez przybyłych.

Niewątpliwie ważnym momentem wydarzenia było przybycie pracowników i wolontariuszy Centrum Designu w Kielcach protestujący i zbierający podpisy radnych przeciwko zwolnieniu dyrektora artystycznego Marka Cecuły.

Święto Samorządu Lokalnego przebiegło w miłej atmosferze. Radnymi, którzy aktywnie włączyli się w kieleckie obchody Święta Samorządu Lokalnego byli: Alicja Obara, Renata Wicha, Agata Wojda, Mariusz Goraj, Jarosław Machnicki, Oleg Nadir Magdziarz Ibrahim-El-Nur, Dariusz Kozak, Jarosław Karyś, Jerzy PyrekW jej przygotowanie akcji ze strony Centrum Wolontariatu zaangażowali się Angelika Koćmirska i Michał Braun oraz trzy wolontariuszki: Klaudia Niebudek, Klaudia Nogajczyk oraz Monika Słoń.

Obecni na obchodach przedstawiciele Rady Miasta oraz przybyli mieszkańcy zgodnie uznali, że tego typu spotkań powinno być więcej , ponieważ mieszkańcy mogą podzielić się swoimi problemami nie tylko na dyżurach, które pełnią radni. Radni zasugerowali, że podobne wydarzenia warto organizować kwartalnie.

[nggallery id=20]