Pomiń menu

Dzień Samorządowca na Ludowo

Dzień Samorządowca na Ludowo odbył się 6.07.2013 r. w Krosinie, a jego motywem przewodnim było "Wesele Krakowskie". Chociaż zabrakło Wójtów Gminy Grzmiąca, to nie zabrakło Radnych i Sołtysów, nie zawiódł nas też Senator Piotr Benedykt Zientarski.

DSC_0045VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100Para Młodych ubrana była w tradycyjne stroje ludowe krakowskie. Wypożyczyliśmy stroje Ludowe z Zespołu Szkół nr im. Stanisława Staszica ze Szczecinka. Goście chętnie poprzebierali się w ludowe stroje i razem śpiewali i bawili się do wczesnych godzin rannych. W trakcie imprezy wystąpił zaproszony Zespół Ludowy „Swojacy” z Sitna.

Tadeusz Hapyn zaprezentował założenia działania „Dostępni samorządowcy”, Teresa Stalko zaprezentowała tematykę działania „Wspólna przestrzeń” i przeprowadzono krótką ankietę badającą opinie innych osób na temat zagospodarowania leśniczówki w Krosinie. Informacje z ankiet zostały zebrane i wstępnie przetworzone dając nam obraz postrzegania tego miejsca przez inne osoby. Teraz jesteśmy w fazie zbierania informacji od miejscowej ludności. Musimy sprawdzić co jest wspólne dla mieszkańców i osób przyjezdnych, zdecydować się na obranie kierunku rozwoju i adaptacji tego miejsca.

Przed nami jeszcze długa droga, ale działamy dalej!

Pozdrawiam Teresa Stalko