Pomiń menu

Konferencja „Kształtowanie Postaw Obywatelskich”

W ramach projektu "Pozytywni i aktywni" odbyła się dwudniowa konferencja "Kształtowanie postaw obywatelskich" w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych. W konferencji wzięło udział 250 mieszkańców Słupska.

Podczas pierwszego dnia zaprezentowali się specjaliści w zakresie spraw obywatelskich i organizacji pozarządowych. Wystąpiła Pani Małgorzata Kotłowska ze Stowarzyszenia Loko-Motywa z Czarnej Dąbrówki, która mówiła o inicjatywach obywatelskich w rozwoju lokalnym.

Kamila Kazimierczyk przedstawiła założenia akcji Masz Głos, Masz Wybór działania Dostępni Samorządowcy. Wszyscy obecni wypełnili ankiety o dostępności samorządowców. Młodzież była bardzo zainteresowana udziałem w przedwyborczej debacie i przedstawieniu rekomendacji nowej władzy.

Ogromny entuzjazm i zainteresowanie wzbudziło wystąpienie Pawła Kołacza z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia, który opowiadał o tym po co nam aktywni obywatele w przestrzeni publicznej.

Dla słupskich NGO Martyna Sawicka z Głównego Punktu Informacyjny Funduszy Europejskich przedstawiła możliwości dofinansowań w nowej perspektywie 2014-20. Aleksandra Chrystyniuk z gminy Kępice opowiadała o potrzebie przeprowadzania badań na temat potrzeb społecznych.

Drugiego dnia Kamila Kazimierczyk ze Stowarzyszenia Przyjaciół Słupska i Regionu oraz Robert Chomicki ze Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje zachęcali zebranych do wzięcia udziału w akcji ” Masz Głos, Masz Wybór”. Zachęcano mieszkańców do udziału w wyborach, oraz świadomego podejmowania decyzji. Obecni wypełnili ankiety o dostępności samorządowców oraz wypełnili karteczki z pytaniami do kandydatów na radnych, które chcieliby im zadać. Na konferencji byli obecni także Radni Miejscy, których kolejny raz zachęcono do wypełnienia ankiet które były skierowane do nich.

Następnie odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Miasta Słupsk, którą poprowadził Marek Rogala. Debata dotyczyła aktywności obywatelskiej, udział wzięli Andrzej Kaczmarczyk, Zbigniew Konwiński, Robert Biedroń i Robert Kujawski.

 IMG_6210                       IMG_6214                                      IMG_6159                             IMG_6149

IMG_6293                       IMG_6286                                       IMG_6397