Pomiń menu

Sprawozdanie – Stoczek Łukowski

Sprawozdanie końcowe.

Sprawozdanie końcowe z realizacji zadania Głosuj świadomie!

Akcja Masz Głos, Masz Wybór

(do 15.12.2014)

 

 

Nazwa organizacji / grupy: Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość i województwo: Stoczek Łukowski, województwo lubelskie

Zespół: ile osób wzięło udział w realizacji zadania w Waszej gminie? 4 osoby.

Informacje o kandydatach. Jakie informacje na temat kandydatów zbieraliście? Czy opracowaliście listę pytań do kandydatów? Z jakich źródeł korzystaliście przygotowując pytania? (np. dokumenty strategiczne gminy, ankieta z mieszkańcami, rozmowy ze znajomymi, dane statystyczne o gminie, itd.) Czy zbieraliście inne informacje nt. kandydatów? Jakie? (np. materiały wyborcze, wypowiedzi w mediach, zdjęcie)

Od kandydatów zbieraliśmy informacje na temat programów, odpowiedzi na konkretne lokalne problemy, trzy kluczowe inwestycje w gminie. Informacje pozyskiwaliśmy bezpośrednio od kandydatów lub ich pełnomocników jeśli Ci byli do tego upoważnieni. Zorganizowaliśmy prezentacje kandydatów na burmistrza, a ponadto współorganizowaliśmy 1 debatę również kandydatów przed II turą.

Sposób informowania o kandydatach. W jaki sposób udostępnialiście mieszkańcom Waszej gminy informacje o kandydatach? (np. strona internetowa, spotkanie, debata z kandydatami)

Zachęciliśmy kandydatów do prezentowania swoich programów i odpowiedzi na portalach społecznościowych. Ponadto publikowaliśmy informacje na blogu. Informacje upowszechnialiśmy na prezentacjach kandydatów i podczas debaty.

Kontakt z kandydatami. Z iloma mniej-więcej kandydatami i komitetami udało Wam się skontaktować? W jaki sposób się kontaktowaliście? Ile osób odpowiedziało na Wasze pytania/zaproszenia.

Kontaktowaliśmy się z 4 kandydatami na burmistrza i z ok. 30 na radnych. Kontakty były bezpośrednie i osobiste ze względu na wielkość gminy.

Kontakt z mieszkańcami. Jak zaangażowaliście mieszkańców w zadanie? Czy brali udział w opracowaniu pytań, kontakcie z kandydatami i innych pracach? W jaki sposób i z jakim skutkiem próbowaliście ich do tego zachęcić?

Pytaliśmy się co dla nich jest kluczowe, które kwestie mają wpływ na ich wybór. Ponadto mogli zadawać pytania podczas prezentacji.

W jaki sposób przekazywaliście mieszkańcom informacje na temat wyborów i kandydatów?

Na portalach społecznościowych, na blogu jednej z organizacji oraz podczas spotkań i debat.

Ilu mniej-więcej mieszkańców gminy skorzystało z rozpowszechnianych przez Was informacji? (liczba uczestników debat, liczba odwiedzin na stronach, w serwisach społecznościowych, itp.). W debacie-prezentacji wzięło udział ok. 70 mieszkańców, odbiorców naszego funpage – 220

Inne działania. Czy podejmowaliście inne działania związane ze świadomym głosowaniem lub prowadziliście kampanię profrekwencyjną? Opiszcie je krótko.

Tak. Upowszechnialiśmy materiały (plakaty, filmy itp.), które zachęcały do wzięcia udziały w głosowaniu.

Sukcesy. Napiszcie w jednym zdaniu co było Waszym największym sukcesem w zadaniu.

Założenie przez wszystkich kandydatów na burmistrza funpage, na których zaprezentowali swoje programy i odpowiadali na pytania mieszkańców.

Trudności. Napiszcie w jednym zdaniu co w realizacji zadania sprawiło Wam największą trudność.

Opór przed bezpośrednią debatą ze strony niektórych kandydatów na burmistrza i radnych, a także problem z salą na debatę.

Linki. Jeśli np. publikowaliście jakieś teksty w internecie, prowadziliście w ramach zadania stronę, przygotowaliście podsumowanie lub macie galerię zdjęć – podajcie linki do tych stron.

Funpage – IKS-a.

Inne informacje, które chcielibyście dołączyć do sprawozdania.

Nie dotyczy.