Pomiń menu

Kiedy pytają nas…

Kiedy pytają nas o nominację do nagrody Super Samorząd 2014 – odpowiadamy.

Jest to ogromne wyróżnienie. Nie jest to nasze pierwsze działanie w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór, ale rok wyborczy sprawił, że otrzymaliśmy szansę na nominację.
Mieszkańcy znają nas z działań na rzecz zmiany lokalizacji Zakładu Zagospodarowania Odpadów w 2011 roku, zakończonych ankietyzacją ponad 10 tys. osób, z których większość podzieliła nasze stanowisko. Znają nas również z działań na rzecz pozostawienia Placu im. Józefa Piłsudskiego w rękach miasta, zakończonych pierwszym referendum lokalnym w 2010. I innych, podejmowanych przez nas działaniach, o których pisałyśmy także na stronach Masz Głos, Masz Wybór.

A propos wyborów…

Kiedy pytają nas, kogo i dlaczego zaprosiłyśmy do współuczestniczenia w Gali Super Samorząd 2014 – odpowiadamy.
Ponieważ założeniem organizatorów jest wspieranie współpracy mieszkańców z lokalnymi władzami, ponad podziałami i sympatiami politycznymi zaprosiłyśmy tych przedstawicieli władz lokalnych, którzy czynnie wzięli udział w naszym zadaniu, wypełniając ankietę.
Z powodów organizacyjnych nie było możliwe zaproszenie wszystkich, którzy tego dokonali. Chciałyśmy, żeby w tym gronie znaleźli się przedstawiciele wszystkich sił politycznych, obecnych we władzach miasta.
Stąd, wzdłuż linii demarkacyjnej…;) Przedstawicielem władz wykonawczych jest Burmistrz Miasta pan Janusz Bodziacki, przedstawicielami władzy uchwałodawczej są radni pan Jakub Wróblewski i pan Andrzej Zieliński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów.