Pomiń menu

Dostępni radni będą pośród nas!

Zawitaliśmy już po raz drugi w akcji Masz Głos, Masz Wybór! Tym razem startujemy w działaniu Dostępni radni!

😀 Właśnie wróciliśmy ze szkolenia inaugurującego, podczas którego wymieniliśmy się doświadczeniami, zdobyliśmy niezbędną wiedzę, poznaliśmy nowych, wspaniałych ludzi a w końcu pozbieraliśmy kilka pomysłów i zainspirowaliśmy się nimi!

To dzięki Stowarzyszeniu Bona Fides, Fundacji Batorego, Masz Głos, Masz Wybór wiemy, ile jest do zrobienia!

Udział w projekcie jest odpowiedzią na zbyt małą ( naszym zdaniem i zdaniem mieszkańców) dostępność Radnych. Naszym głównym celem będzie doprowadzenie w Naszej Gminie do odbywania cylkicznych spotkań Radnych z mieszkańcami oraz umieszczenie informacji w ogólnodostępnych mediach o dyżurach poszczególnych radnych oraz o drodze kontaktowania się z Nimi.

😀 W imię podtrzymania silnych więzi Radnych z mieszkańcami wpierw przeprowadzimy badania społeczne, by dowiedzieć się czego oczekują mieszkańcy. Później zajmiemy się szkoleniem Radnych przy pomocy ekspertów.

😮 Zależy nam też na ulepszeniu naszego BIP-u, w którym nie zawsze można wszystko znaleźć i nie zawsze wszystko jest uzupełnione.

Mamy nadzieję, że nasze działania w ramach projektu przyczynią się do budowania społeczeństwa obywatelskiego, świadomego tego, że samorząd to nie tylko urzędnicy!

Chcemy usprawnić drogę kontaktowania się z Radą Gminy, tym samym przyspieszając rozwiązywanie problemów czy rozpoczynanie nowych inwestycji.

O szczegółach naszych działań będziemy Was na bieżąco informować!

Trzymajcie za nas kciuki, tak jak My trzymamy za wszystkich uczestników Akcji!

🙂 Mamy nadzieję, że spotkamy się na gali wręczenia nagrody Super Samorząd!

Koordynatorowi, Grzegorzowi Wójkowskiemu i trenerom: Joannie Podgórskiej-Rykała i Pawłowi Wyszomirskiemu dziękujemy za merytoryczne szkolenie!

Przyjaciołom z zadania dziękujemy za miłe towarzystwo, garść ciekawych pomysłów i wsparcie!

 

Jesteśmy i możemy działać obywatelsko!