Pomiń menu

Projekcja filmu Solidarność według kobiet z dyskusją w Zielonej Górze

13 grudnia 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze, a 17 grudnia w Gorzowie Wlkp.  odbyły się projekcje filmu Solidarność według kobiet z dyskusjami o roli kobiet w życiu społeczno politycznym. W każdym ze spotkań uczestniczyło ok 40 – 50 osób czyli łącznie ok 100. Cudowne spotkanie z ludźmi, którzy  w zadumie obejrzeli projekcję filmu Solidarność według kobiet. Fantastyczna dyskusja w gronie „wytrwałych” 😉, którzy po przeszło 2 godz. projekcji tak jak kiedyś za czasów Solidarności siedząc naprzeciwko siebie w kółku dyskutowali . Rozmawiali o sprawach kobiet, o ich roli w życiu społeczno-politycznym, o potrzebie zmiany prowadzącej do zwiększenia udziału kobiet w polityce, o zagrożeniu związanym z chęcią wypowiedzenia przez rządzących konwencji „antyprzemocowej”, o tym w jakim kierunku powinniśmy iść.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych m.in. Pani Joanna Malon Dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Strategii Marki Urzędu Marszałkowskiego.

Jesteśmy także wdzięczni Panu Andrzejowi Buck Dyrektorowi WiMBP w Zielonej Górze, który nieodpłatnie udostępnił salę wraz z niezbędnym sprzętem do tego aby projekcja mogła się odbyć.