Pomiń menu

„Twój budżet obywatelski” – akcja trwa

„Twój budżet obywatelski” – akcja trwa

W dalszym ciągu prowadzimy akcję „Twój budżet obywatelski”, mającą na celu propagowanie idei budżetu partycypacyjnego wśród seniorów naszego miasta.
W ostatnim czasie gościliśmy u Pań w Klubie Dyskusyjnym „Porozmawiajmy”. Zachęcaliśmy do składania projektów w tegorocznej edycji BO, jednocześnie oferując wszelką pomoc w napisaniu wniosku.

Propozycja pomocy spotkała się z dużym zainteresowaniem, co ma odzwierciedlenie w tym, że umówieni jesteśmy już na kolejne spotkanie w celu pomocy w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i złożenia projektu w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Korzystając z okazji, zapoznaliśmy uczestników spotkania z ideą Inicjatywy Lokalnej wyjaśniając jej szczegóły oraz informując o naszych działaniach mających na celu wprowadzenie Inicjatywy Lokalnej w naszym mieście.
Panie wyraziły chęć poparcia tej Inicjatywy poprzez złożenie podpisów pod projektem uchwały.

Ponadto, odpowiadając na oczekiwania Seniorów zgłaszane na wcześniejszych spotkaniach, gotowe już mamy 2 kolejne projekty w ramach BO, które w ramach pomocy, przygotowaliśmy Seniorom z Klubu Seniora oraz Klubu Aktywnych.