Pomiń menu

Skwer przy ul. Kopernika – o czym mówią mieszkańcy

Skwer przy ul. Kopernika – o czym mówią mieszkańcy

W ramach akcji Masz Głos przeprowadzamy konsultacje na temat tego, jak ma wyglądać skwer przy ul. Kopernika w Zielonej Górze. Rozmowy z mieszkańcami były niesamowicie interesującymi, dowiedzieliśmy się dużo o historii tego miejsca, o tym, jak skwer jest postrzegany przez mieszkańców i o tym, jakie potrzeby i pomysły mają zielonogórzanie na ten zielony kawałek ziemi w samym sercu miasta. 

Co wynikło z tych rozmów, jaka jest przeszłość, teraźniejszość, jak mieszkańcy widzą przyszłość skweru, a głównie – co z tą wiedzą możemy zrobić – zebraliśmy w prezentację.

23 marca organizowaliśmy warsztatowe spotkanie, które poprowadził Krzysztof Ślebioda z PZR z Torunia, podczas którego pracowaliśmy nad wynikami ankiety i nad tym, jak te przeróżne potrzeby połączyć na tym malutkim skwerze. Na podstawie tych warsztatów przygotowujemy różne koncepcje zagospodarowania skweru. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk: społecznicy, architekt, radny, ogrodniczka – każdy dołożył swoją cegiełkę wiedzy i doświadczenia, choć nie było nas dużo.

Jesteście ciekawi, jakie mamy pomysły? 🙂 A my już nie możemy się doczekać, by przedstawić wyniki naszej pracy mieszkańcom!

13 kwietnia od godziny 10:00 będziemy na skwerze przy ul. Kopernika. Przedstawimy 3 różne koncepcje i wspólnie z mieszkańcami wybierzemy najważniejsze elementy, które znajdą się na końcowym projekcie, o realizację którego będziemy starać się przy wsparciu zielonogórskich radnych.