Pomiń menu

Sołtysi razem

Pod koniec sierpnia sołtysi z gminy Lelis wspólnie zakończyli wakacje. Było merytorycznie i integracyjne. Sołtys, a jednocześnie radny gminy Lelis, Kamil Stepnowski, omówił przepisy dotyczące Funduszu Sołeckiego, podając liczne porady i przykłady jego funkcjonowania. Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie i z udziałem przedstawicieli 13 sołectw. Na terenie gminy Lelis istnieją 23 sołectwa.

Następnie Robert Niedzwiecki, sołtys sołectwa Obierwia, przedstawił zebranym, co daje udział w akcji Masz Głos. Stowarzyszenie „Projekt Radomir”, którego jest prezesem, ma za sobą uczestnictwo w już dwóch edycjach Masz Głos oraz nominację do nagrody „Super Samorząd 2019”.  Prezes Radomir opowiedział tym, co można zyskać, gdy jest się uczestnikiem akcji, że naprawdę warto włączyć się do tego przedsięwzięcia, jeżeli che się chcieć i lubi się działać. Przedstawił także inne formy pomocy dostępne w ramach Masz Głos w gminie Lelis, czyli spotkania, szkolenia i konferencje, które dają wiele możliwości i są przydatne w codziennych działaniach.

W trakcie spotkania były pyszności szwedzkiego stołu oraz – tradycyjnie – ognisko, które dodały sił całej grupie do przyszłego wspólnego działania. Są na to pomysły i chęć, bo razem można więcej.

Nad całością spotkania czuwała sołtyska sołectwa Szkwa – Anna Lenkowska, główna organizatorka, która zaprosiła wszystkich do pięknego obiektu agroturystycznego na terenie swojej miejscowości.