Pomiń menu

Czarowanie w Lelisie

Czarowanie w Lelisie

Pod koniec lutego wystartowały w Lelisie pierwsze warsztaty „Kumkanie z Żabą czyli warsztaty Wiosennego Czarowania”. Choć adresowane są do dzieci, dają okazję budowania zaplecza m.in. wolontariuszy pod kolejne planowane wydarzenie.

Druh Robert Próchnicki, zwany Żabą, zaczarował dzieci, które pojawiły się na sali widowiskowej CK-BiS w Lelisie. Cudowna rozgrzewka, taniec, muzyka, belgijka między przerwami podczas śpiewania. Eksplozja pozytywnej energii trafiła do dzieci, młodzieży i dorosłych. Pojawił się uśmiech, odwaga wokalna, taneczna i sceniczna, a dźwięk gitary i skoczna melodia belgijki pewnie jeszcze grają w uszach uczestników.

29 lutego to Światowy Dzień Żaby i Dzień Zucha. Czyżby przypadek!? Druh Żaba wpadł na Kurpie i może powstanie drużyna zuchowa.

Wiosenne Czarowanie to projekt, który wyrasta z Harcerskiego Festiwalu Piosenki. Jego celem jest pobudzenie lokalnych środowisk do działania w obszarach kultury. To seria koncertów poezji śpiewanej, połączonych z warsztatami coachingowymi oraz muzycznymi. Projekt ma popularyzować wykonywanie utworów muzycznych, grę na instrumentach, piosenkę autorską, rozbudzanie zainteresowania kulturą, promocję folkloru i tradycji regionalnych.

Wiosenne Czarowanie to ogromny impuls do działania dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy festiwalu odkrywają i rozwijają swoje talenty muzyczne, organizacyjne i społeczne.  Dostają szansę zaistnienia na scenie i wokół niej, aktywnie współtworzą festiwal i mogą stać się jego ambasadorami w swoich środowiskach

Kolejnym wydarzeniem będzie koncert Wiosennego Czarowania, planowany na 18 kwietnia. Wszystko to dzięki współpracy Fundacja Wspieramy i stowarzyszenia Projekt Radomir.

Cały czas można do nas dołączyć, zapraszamy wszystkie chętne osoby do kontaktu. Koordynator Robert Niedzwiecki tel. 607 084 012.