Pomiń menu

Wyrównujemy szanse nauki

Wyrównujemy szanse nauki

Do słupskich szkół trafiły 63 komputery! Oznacza to już prawie 80 sztuk sprzętu przekazanego od maja do teraz. Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje chce w ten sposób wspomóc naukę zdalną. Zbiórka wciąż trwa. 

To już drugi raz, gdy Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje wyrusza do słupskich szkół z nową energią i sprzętem komputerowym. Sfinansowała go zbiórka publiczna, zorganizowana we współpracy z Komisją Edukacji Rady Miejskiej w Słupsku i tutejszym Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego.

Jaki sprzęt

Do szkół trafiły 4 komputery stacjonarne, 3 tablety, 2 netbooki oraz 54 laptopy (w tym 52 zupełnie nowe, dzięki wsparciu Fundacji „Projekt Mokotów”). Docelowo ze sprzętu skorzystają najbardziej potrzebujący uczniowie. Wciąż pozostało kilka komputerów i laptopów, które trafią do szkół po odpowiednim przygotowaniu i naprawach. Stanie się to po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Przygotowani na początek roku

Mamy nadzieję, że sprzęt posłuży jak najdłużej. Zbiórka wciąż trwa, jest więc duża szansa na kolejne wsparcie dla uczniów i szkół. W tym trudnym i niepewnym okresie wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym, a wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy.