Pomiń menu

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Rajd Rodzinny do Karczowisk Górnych odbył się w sobotę 17 lipca w ramach akcji Masz Głos. Choć pogoda od rana była bardzo niepewna, nie przeszkodziła wydarzeniu, a przy wjeździe do Karczowisk uczestników powitało przepiękne słońce.

Bezpieczeństwo uczestników było priorytetem dla nas – organizatorów, dlatego rajd eskortował przez cały czas patrol policji z KMP w Elblągu i wóz naszej jednostki. Silną, mocno zróżnicowaną ekipą wyruszyliśmy rowerami spod dworca PKP. Trasę do Karczowisk Górnych pokonaliśmy spokojnym tempem i z kilkoma przystankami w około godzinę. Najmłodszy uczestnik naszego rajdu miał pięć lat.

Fetowanie mety

Na mecie przywitali nas mieszkańcy i gospodarze: Sołtys Karczowisk Górnych, opiekunka świetlicy wiejskiej i – niezawodna jak zawsze – Sołtys Fiszewa. W świetlicy czekał przepyszny poczęstunek, a po chwili odpoczynku rozpoczęły się gry i zabawy. Na zakończenie, dla ochłody, była kurtyna wodna. Dodatkową niespodzianką okazało się zaproszenie nas do wspólnego wsadzenia dziesięciu drzewek na terenie należącym do świetlicy.

Podziękowania

Z przyjemnością dla wszystkich uczestników Rajdu za wspólnie miło spędzony czas, Radnemu – Robertowi Bielińskiemu za uczestnictwo. Szczególne podziękowania dla Sołectwa Karczowiska Górne, Adama Becmerowicza, Marioli Kwiatkowskiej i Sołtys – Marty Kotłowskiej, za przygotowanie pysznego poczęstunku, orzeźwiającej lemoniady, gier i zabaw. Dziękujemy również Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Do zobaczenia na kolejnym Rajdzie!