Pomiń menu

Za nami ploggingowy rok

Za nami ploggingowy rok

Akcja ploggingowa w kwietniu

Jak spędzacie przedświąteczny czas?  Pieczecie mazurki? Gotujecie bigosy? Malujecie pisanki? Nasze dziewczyny z grupy Biegi/Kije z PasjoDzielnią zmieniają świat! Duża zasługa w tym Agnieszki Suliborskiej, która motywuje nas, by ogarniać śmieci dookoła nas. Tak śmieci, bo o ile przed świętami w co drugim domu króluje pogląd, że okna mają lśnić (taka jest tradycja), o tyle to, co za płotem jest już mniej istotne. My w tym roku stawiamy na plogging, czyli zbieranie śmieci podczas treningu biegowego (joggingu). Na tym skupiamy się również podczas akcji Masz Głos. Pierwsza akcja za nami! Jedna z wielu!

Masz wokół siebie zaśmieconą przestrzeń? Denerwuje Cię, że nikt jej nie chce posprzątać? Może Cię zmartwimy, ale jeśli Ty tego nie posprzątasz, śmieci będą leżały jeszcze kilka lat… Wszystko w Twoich rękach! Idziesz na spacer? Weź worek!

Nam nie udało się zrobić do końca zamierzonej trasy (od przysiółka Podlas w stronę Bukowej) brakło worków…

Sprzątanie wsi Bukowa

Dzięki zaproszeniu Horyzont-Małgorzata Staszewska, sołtyski miejscowości Bukowa, mogłyśmy wziąć udział w akcji sprzątania wsi Bukowa! Ekipę z Bukowej reprezentowały: Małgorzata Staszewska, Justyna Stępień, Natalia Nowak, Sylwia Nowak, Bożena Szewczyk, a dzielnie wspierały dziewczyny z Osieka, czyli Agnieszka Suliborksa i Ela Okoń oraz my – Wiązownickie bestie – Aleksandra Małek, Wiolka Piwowarska. Za nami 2 godziny sprzątania, duża część wioski uprzątnięta! Więcej zdjęć na naszym Instagramie.

Osiek wymiata

Zobaczcie, jaka ekipa sprzątała Osiek! Masa ludzi, ale też masa śmieci i dzikich wysypisk!  I my też miałyśmy okazję pomagać w super udanej akcji Agnieszki i Eli w ramach akcji Masz Głos ! I super kooperacja z KGW Osiek Fundacja Aktywizacji i Rozwoju i mieszkańcami! Brawo Osiek!

Szybka akcja

Środy to dla nas czas treningów. W jedną z nich pod koniec kwietnia w bardzo kameralnym gronie z Mirką Mazgaj zbierałyśmy śmieci przez 1,5 godziny z 1,5 kilometra wsi. To oznacza 8 pełnych worków (albo 7…po 6 straciłyśmy rachubę), 2 km biegu! A jakże by inaczej – byłyśmy głodne, spragnione, ale i zadowolone z naszej kolejnej akcji ploggingowej (zbieranie śmieci podczas treningów biegowych). Podziękowania dla Mirki!

Majowa akcja ploggingowa

Jak wyglądał maj? Przygotowywałyśmy się do biegu wDECHĘrun (II Bieg wDECHĘrun- Wiązownica-Kolonia -limit miejsc 50!) – dogrywałyśmy sprawy organizacyjne,  partnerów strategicznych biegu. Przygotowywałyśmy się do warsztatów i pokazu kinowego w ramach działania „Przestrzeń AlternaTYwna”, które realizowałyśmy z wolontariuszami z Enea Elektrownia Połaniec S.A. W ramach naszych działań w akcji Masz Głos  z pomocą pajsodzielniowych dziewczyn posprzątałyśmy kolejny skrawek okolicy! No i robiłyśmy treningi z grupą Biegi/Kije z PasjoDzielnią.
Piątkowy „ploggingowy” trening

Za nami przygotowanie trasy do II Bieg wDECHĘrun- Wiązownica-Kolonia -limit miejsc 50! i sprzątanie śmieci! Było co robić! Zderzaki, wykładziny lentexowe i inne rarytasy czekały na nas w Sołectwo Wiązownica Kolonia!  Podziękowana dla dziewczyn z grupy Biegi/Kije z PasjoDzielnią – jak zwykle jesteście niezawodne! Tym razem sprzątanie to wspólna akcja Fundacji PasjoDzielnia i Ekipy z Osieka pod przewodnictwem Agnieszki Suliborskiej.