Pomiń menu

Atakują skrajne punkty

Atakują skrajne punkty

Nieformalna grupa z Dąbrowy Białostockiej "Aktywny Dąbrowski Senior" znalazła pomysł na wydeptane brzegi miejskiego parku.

Park, choć w centrum Dąbrowy Białostockiej (woj. podlaskie), do niedawana był zaniedbany, mocno zabetonowany i z wydeptanymi rogami – ludzie robili sobie skrót drogi.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Kocham Dąbrowę udało się pozyskać tysiąc złotych z Korpusu Solidarności Pryzmat Suwałki na stworzenie „fioletowego zakątka”. I tak na brzegu parku pojawiło się kilkadziesiąt sadzonek szałwii i lawendy. Dojdą jeszcze ostróżka, czosnek ozdobny i bratki za mikrogrant z akcji Masz Głos.

Ale same nasadzenia to nie wszystko. Aktywni seniorzy z Dąbrowy Białostockiej po każdej akcji wspólnie świętują sukces, bo cieszą się z małych, wspólnie wykonanych kroków. Lokalna TV Sokółka zawsze chętnie towarzyszy ich pracom, emituje w eter dobry przykład, że nawet bez wielkich środków da się. W ten sposób zachęca do wolontarystycznego włączania się w sprawy najbliższego otoczenia. W działanie angażują się też władze gminne, zarówno podczas promocji wydarzenia, jak i wspólnego „grzebania” w ziemi. Tutaj działania oddolne nabierają wręcz dosłownego znaczenia.