Pomiń menu

DOŁĄCZ DO AKCJI!

Chcesz działać lokalnie, ale nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz wsparcia merytorycznego i organizacyjnego w prowadzonych działaniach? A może brakuje ci środków do realizacji pomysłu? Dołącz do akcji Masz Głos

Do akcji dołączyło ponad 260 grup, które chcą zmieniać swoją okolicę – miejscowości, gminy, dzielnice. Najwięcej, bo aż 60 procent to grupy spoza miast wojewódzkich, a wśród nich są biblioteki, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, sołectwa, rady młodzieżowe i rady seniorów. Ale do akcji mogą dołączyć także domy kultury, lokalne media i portale informacyjne, szkoły, czy uniwersytety trzeciego wieku.

Przez dziesięć miesięcy pod opieką koordynatorów uczestnicy będą wprowadzali zmiany w miejscu gdzie mieszkają. Część z nich już wie, że chciałaby, aby w ich miejscowości powstał budżet partycypacyjny, miejsce, w którym mogą spotkać się mieszkańcy, czy inicjatywa, która angażowałaby seniorów do działania. Ci, którzy chcą działać w swojej lokalnej społeczności, ale nie wiedzą jeszcze dokładnie co byłoby najbardziej potrzebne w ich okolicy skonsultują to z mieszkańcami. Na koniec akcji najbardziej skuteczni i najaktywniejsi uczestnicy zostaną wyróżnieni nagrodą Super Samorząd.

Co daje udział w akcji Masz Głos?

  • Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań
  • Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
  • Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
  • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami
  • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
  • Szansę na zdobycie mikrograntu
  • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd wspólnie z władzami lokalnymi i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Aby zacząć działać należy zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.

Udział w akcji jest bezpłatny. Co robili uczestnicy w poprzednich edycjach? Zobacz tutaj

Dołącz do akcji! Zarejestruj się!

Masz już konto?

Zaloguj się i w menu po prawej stronie kliknij „Wybierz grupę” aby potwierdzić swój udział w tegorocznej edycji akcji.

Weź udział w akcji i zmieniaj swoje otoczenie!