Pomiń menu

Już wkrótce poznamy nominowanych do nagrody Super Samorząd

Akcja Masz Głos od piętnastu lat przyciąga osoby, które marzą o tym, aby w ich okolicy – tej bliskiej i dalszej – żyło się lepiej. To jedyna taka inicjatywa w całej Polsce – daje inspiracje, merytoryczne wsparcie, szkolenia i bezpośrednią pomoc . Uczestnicy i uczestniczki akcji biorą sprawy w swoje ręce i zaczynają wpływać na to, co dzieje się w ich gminie, mieście, dzielnicy, angażując jednocześnie lokalne władze. Współuczestniczą w decydowaniu o budżecie obywatelskim, rejestrują sesje rady miasta, zmieniają wygląd swojej okolicy, wpływają na ofertę kulturalną miejscowości. W tej edycji (2017/2018) wzięły udział łącznie 343 grupy z całej Polski, pochodzące z 237 miejscowości – w tym 124 z obszarów wiejskich.

Już 14 maja poznamy uczestników i uczestniczki nominowanych do nagrody Super Samorząd, która przyznawana jest najaktywniejszym uczestnikom i uczestniczkom akcji Masz Głos. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 25 maja podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. Nagroda przyznawana jest od 2011 roku. Przez 7 lat wyłonionych zostało 42 laureatów. Nagrodzeni zostali za swój upór i niezwykłą energię do działania, a także podejmowanie kwestii ważnych dla lokalnej społeczności. Jest to wyróżnienie zarówno dla uczestników i uczestniczek akcji, jak i działających wspólnie z nimi władz samorządowych.

W skład Jury nagrody Super Samorząd w 2018 wchodzą Mikołaj Cześnik (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), sędzia Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego) oraz Katarzyna Kubicka-Żach (redaktor prowadząca serwis Samorzad.lex.pl wydawnictwa Wolters Kluwer).

Organizatorem akcji „Masz Głos” jest Fundacja im. Stefana Batorego wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES.