Pomiń menu

Szkolenie w Białymstoku

Szkolenie w Białymstoku

Informacje o szkoleniu:

Data rozpoczęcia: 28 września 2019, godz. 10:00Data zakończenia: 28 września 2019, godz. 16:00Adres: Centrum Aktywności Społecznej ul. Św. Rocha 3 (sala konferencyjna) BiałystokEdycja: 2019/2020Województwo: podlaskie

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • moduł 1: Jak zacząć działać lokalnie? Jak może pomóc Ci w tym akcja Masz Głos?

W części 1. omówimy, jak w ogóle zacząć działać lokalnie, w jaki sposób zabrać się do tego – przećwiczymy pierwsze kroki budowania wsparcia dla swoich pomysłów, określania potencjału najbliższego otoczenia. Przedstawimy też, jakie wsparcie zaangażowanym lokalnie daje udział w akcji Masz Głos.

Moduł 1. rozpoczyna się o 10.00

  • moduł 2: Od potrzeby do działania!

W części 2. nauczymy robienia lokalnej diagnozy potrzeb, kreatywnego wymyślania pomysłów na działania w oparciu o metodę Design Thinking. Uczestnicy poznają też narzędzia, jakie mogą wykorzystać w swoich lokalnych akcjach (np. inicjatywa lokalna, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza)

Moduł 2. rozpoczyna się o 12.00

Szkolenie prowadzi Katarzyna Sztop-Rutkowska – pracownik naukowy Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku, absolwentka Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prezeska Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab” . Zajmuje się partycypacją społeczną i nowymi technologiami. Od lat szkoli i prowadzi warsztaty. Ostatnio wprowadzała Design Thinking do konsultacji społecznych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy

Podstawowe zasady udziału w szkoleniu:

  • udział jest bezpłatny, zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne;
  • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij w zielony obszar powyżej) jest równoznaczne z zadeklarowaniem obecności na spotkaniu.