Pomiń menu

Spotkanie Prezydenta Elbląga Henryka Słoniny z mieszkańcami

W dniu 16 maja 2007 roku  w Sali Staromiejskiej przy ul. Św.Ducha w Elblągu odbyła się debata pana prezydenta Henryka Słoniny  z mieszkańcami Elbląga w ramach akcji Masz głos masz wybór.

Spotkanie prowadziła Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich OT w Elblągu Danuta Janczuk. Uczestniczyło w nim ok. 60 osób.

W wystąpieniu Prezydent Henryk Słonina przedstawił program swojej kadencji stwierdzając, że jest to program ambitny, ale i realny – wiele rzeczy zależy po prostu od pieniędzy. Prezydent mówił o powstaniu Parku Technologicznego, a także kompleksu turystycznego na obszarze od ul. Moniuszki do ul. Chrobrego. Tam powstanie nowy, 50-metrowy basen, stary, odkryty zostanie wyremontowany, powstaną nowoczesne wyciągi na Górze Chrobrego i Gęsiej Górze, będą też budowane hotele i restauracje oraz ścieżki rowerowe. To przedsięwzięcie na kilka lat realizacji, ale musi być wykonane, jeśli chcemy zatrzymać w naszym mieście turystów.


Prezydent Słonina mówił też o rozbudowie Starego Miasta i Wyspy Spichrzów. Zapowiedział przebudowę kładek nad rzeką Elbląg – odzyskają one swój przedwojenny wygląd. Mówił także wiele o oświacie, pomocy młodzieży.


Gdy przyszedł czas na pytania, dotyczyły one pomocy najbiedniejszym elblążanom, którym grozi eksmisja, pomocy bezdomnym, a także ludziom starszym.

Wysłuchał bolączek i problemów i – w miarę możliwości – obiecał pomóc. Stanowczy i nieprzejednany był tylko w jednej kwestii – zablokowania ruchu na Starym Mieście.

Efektem spotkania było podpisanie deklaracji dotyczącej rozwiązywania lokalnych problemów.

 

 

Liga Kobiet Polskich Oddział Terenowy w Elblągu