Pomiń menu

Sprawozdanie ze spotkania Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza z mieszkańcami miasta.

 Frekwencja na pierwszym otwartym spotkaniu mieszkańców miasta z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem była imponująca. Przyszło wielu świebodziczan a nawet dzieci i młodzież, które zadawały panu burmistrzowi Kożuchowiczowi bardzo konkretne pytania.

 

Spotkanie zorganizowała Ewa Dziwosz, szefowa Stowarzyszenia Pomocy Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w ramach programu "Masz głos, masz wybór". Burmistrz miał za zadanie przedstawić mieszkańcom swój plan działania w zakresie rozwiązywania problemów miasta na ten rok oraz na całą kadencję. Deklaracje zostały spisane, a pod koniec roku spotkamy się na kolejnym takim spotkaniu, na którym burmistrz Kożuchowicz zostanie "rozliczony" z tego, co zadeklarował.

 

Spotkanie trwało dwie godziny, bo mieszkańcy chętnie rozmawiali z burmistrzem, zadawali pytania czy zwyczajnie mówili o tym, co ich denerwuje czy przeszkadza. Burmistrz, zgodnie z założeniami akcji, przedstawił priorytety działań, jakie będzie podejmował. A są to: stworzenie miejsc pracy dla świebodziczan poprzez, między innymi – utworzenie podstrefy ekonomicznej "Invest-Parku" (to działanie, jak zadeklarował pan burmistrz, będzie zrealizowane jeszcze w tym roku); budownictwo mieszkaniowe (zacznie się jeszcze w tym roku ale potrwa do końca kadencji); umożliwienie młodym osobom zakładania w mieście swojej działalności gospodarczej; kanalizacja miasta, zabezpieczenie rzeki Pełcznicy przed wylewaniem oraz jej oczyszczenie oraz wiele innych, drobniejszych ale równie ważnych spraw.

 

Pełna relacja ze spotkania w najbliższym wydaniu "Gazety Świebodzickiej".

 Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej