Pomiń menu

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM – FIASKO!!!

  Witnica 21 maja 2007

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym Dar

Masz głos – Masz wybór

            Nazywam się Artur Stojanowski i jestem osobą odpowiedzialną za przygotowanie spotkania z burmistrzem Witnicy Andrzejem Zabłockim.

            Po otrzymaniu materiałów zarząd SPP Dar podjął jednogłośną decyzję, że na terenie naszej gminy zorganizujemy takie spotkanie.

Od strony technicznej i organizacyjnej zostałem wyznaczony do kierowania tym przedsięwzięciem.

Wykonałem rozeznanie odnośnie terminów. Przygotowałem dwa terminy. Pierwszy to 11 maja (wówczas spotkanie miało się odbyć w MDK w Witnicy – termin skonsultowany z Dyrektorem Władysławem Rylem) i drugi termin 18 maja (sala przy Zespole Szkół w Witnicy – termin skonsultowany z dyrektorem Andrzejem Kuderskim).

Idąc do burmistrza miałem przygotowane te dwa terminy jako dogodne dla mieszkańców, a także mniej korzystne, t.j. 9,10,16,17 maja.

Niestety nie udało mi się mimo kilkakrotnych prób spotkać się z burmistrzem.

Pozostawiłem przygotowane materiały z opisem celu akcji i planem dalszych działań, a także z propozycją terminów.

Sekretarka przyjęła materiały i poinformowała mnie, że burmistrz zaznajomi się z materiałem i terminami. Poproszono mnie o kontakt telefoniczny.

Podczas kolejnego już mojego telefonu dowiedziałem się, że burmistrza nie ma i nie będzie, ale za godzinę będzie zastępca (wtedy miałem zadzwonić).

Znając zasady, jakie panują w naszej gminie (zastępca Eugeniusz Kurzawski – to ten zły i nie dobry – zwiastun złych wieści i trudnych decyzji) wiedziałem, że spotkania raczej nie będzie.

Mimo wszystko skontaktowałem się telefonicznie ponownie z sekretariatem. Podczas rozmowy z zastępcą burmistrza usłyszałem to, czego się spodziewałem, czyli dyplomatycznego nie.

Moje działania miały miejsce między16, a 24 kwietnia.

Mimo przegranej akcji nie składamy broni.

Kolejnym naszym działaniem jest przygotowanie uchwały, która przymuszałaby Burmistrza do odbycia konsultacji społecznych.

Będziemy chcieli, aby ta uchwała trafiła do rozpatrzenia przed wakacjami.

Mamy jeszcze kilka pomysłów dla poprawy przejrzystości w działaniach naszych władz, a także zmierzające do większego zaangażowania lokalnej społeczności.

Wraz z koleżankami i kolegami bardzo ubolewamy, że nie udało nam się zorganizować tego spotkania.

Z wyrazami szacunku

Artur Stojanowski

 

 

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym