Pomiń menu

Wspieranie wszelkich inicjatyw.

W miesiącu lipcu przyglądaliśmy się  w jaki sposób   wspierania jest inicjatywa społeczna w Wieliczce i okolicy.

 

1 lipca 2007 roku na Rynku Górnym w Wieliczce odbył się I Dzień Stowarzyszeń, Klubów i Organizacji Pozarządowych pod hasłem "Razem Raźniej". Na festynie zaprezentowały się wielickie stowarzyszenia, kluby i organizacje pozarządowe. Zebrani goście  mieli możliwość zapoznania się z ich działalnością, a także włączenia się w ich działania. Można było  „złowić” rybę w basenie, pojeździć na kucyku oraz zwiedzić Zamek Żupny.

Również w tym miesiącu odbyła się duża impreza: Wielickie Dni Św. Kingi 2007.  Rozpoczął ją  tradycyjnie przemarsz barwnego korowodu, na czele którego w konnym powozie dostojnie prezentowała się legendarna Kinga w towarzystwie Skarbnika. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele imprez i atrakcji podczas kilkudniowych uroczystości, które praktycznie trwały od rana. Jednocześnie pod Kopalnią Soli ustawiały się długie kolejki mieszkańców, którzy za symboliczną złotówkę mogli zobaczyć solne podziemia.

Największą popularnością cieszyły się pokazy psów policyjnych.

Natomiast przedmiotem   monitoringu (trwa)   jest  Stowarzyszenie, któremu przyznano wsparcie finansowe z zakresie działalności kulturalnej.

Opracowanie: B.Czyżowska

Towarzystwo Świętego Mikołaja – działającego cały rok