Pomiń menu

W Kołobrzegu spotkania przedwyborcze.

Stowarzyszenie – Porozumienie Samorządowe Kołobrzeg 2010 w ramach kampanii profrekwencyjnej organizacji pozarządowych – w tygodniu poprzedzającym wybory – zorganizowało spotkania kandydatów na posłów i senatorów z mieszkańcami naszego miasta.

Spotkania odbywały się od poniedziałku do piątku w sali konferencyjnej hotelu centrum. Informacje o spotkaniach przekazywane były w Telewizji Kablowej Kołobrzeg oraz w lokalnej i regionalnej prasie.   

W spotkaniach udział wzięli:

– Pan Artur Dąbkowski-niezalezny kandydat na senatora,

– Pan Jacek Woźniak-kandydat na posła z listy LiD,

– Pan Czesław Hoc – poseł i kandydat na posła z listy PiS,

– Pan Sebastian Karpiniuk – poseł i kandydat na posła z listy PO,

Wszyscy zaprezentowani kandydaci pochodzą z Kołobrzegu i w parlamencie będą reprezentować mieszkańców naszego miasta.

Stowarzyszenie, oprócz zachęcenia mieszkańców do pójścia na wybory, za cel postawiło sobie również zapoznanie z programami kandydatów na posłów i senatorów. Relacje ze spotkań co dziennie ukazywały się w lokalnych mediach.  Pomimo nie najwyższej frekwencji, spotkania były bardzo interesujące i spełniły zakładany cel. Zdaniem Przewodniczącego Stowarzyszenia Pana Jana Śleszyńskiego najlepszą metodą ąby przy urnie dokonać roztropnego wyboru są bezpośrednie spotkania z kandydatami. Mieszkańcy uczestniczący w spotkaniach przedwyborczych to, niestety nieliczni, przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego. Mamy nadzieję, że spotkania organizowane przez Stowarzyszenie przyczynią się do zwiększenia frekwencji wyborczej w naszym mieście.

Stowarzyszenie "Porozumienie Samorządowe Kołobrzeg 2010"