Pomiń menu

Będziemy wybierać, więc sprawdzaj swój samorząd

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i aktywności Pieńkowo – Pieńkówko „Razem lepiej” zaprasza mieszkańców naszej gminy do trzeciej edycji akcji społecznej pn.: „Masz głos, masz wybór”. Działania będą realizowane we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszeniem Szkoła Liderów.

W związku z zaistniała niezwykle przykrą i smutną okolicznością – śmiercią Wójta Gminy pana Zbigniewa Galka – czekają nas teraz wybory nowego wójta. Będzie więc kampania wyborcza, spotkania, programy no i same wybory.

Nasza kampania ma za zadanie zachęcenie obywateli do udziału w wyborach lokalnych, ale także chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na działalność samorządu terytorialnego, przypomnieć jego kompetencje. Chcemy też pokazać obywatelom, jak mogą wpływać na władze lokalne i na to, co dzieje się w ich miejscowościach. Zainteresowanie mieszkańców będzie mobilizowało samorządowców do działania, a przyszłego wójta do realizacji wyborczych obietnic.

Szczegółowe informacje o akcji na www.maszglos.pl, a o naszych lokalnych działaniach już wkrótce na plakatach, ponieważ jednym z pierwszych zadań tej akcji będzie przeprowadzenie debaty z kandydatami na wójta. Warto wtedy wziąć udział i zdecydować zgodnie z myślą przewodnią „Masz głos, masz wybór”.

Teresa Rysztak

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i aktywności Pieńkowo – Pieńkówko "Razem lepiej"