Pomiń menu

Zapowiedź debaty w Nasielsku

MIESZKAŃCU GMINY NASIELSK-SPRAWDŹ SWÓJ SAMORZĄD

Stowarzyszenie Europa i My już po raz trzeci bierze udział w ogólnopolskiej akcji Masz glos, masz wybór zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów W związku z tym zapraszamy mieszkańców gminy Nasielsk na organizowaną przez nas debatę publiczną z udziałem władzy lokalnej, radnych miejskich i zaproszonych gości-przedstawiciela Sejmu RP, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Nowodworskiego oraz ekspertów z tematyki samorządności i pozyskiwania funduszy unijnych. Debata odbędzie się  7 maja 2008r. o godz. 18.00 w kinie Niwa w Nasielsku.

Zależy nam na tym aby dzięki naszej akcji lokalni samorządowcy nie byli już dla mieszkańców anonimowi. Uczestnicy debaty będą mieli możliwość zadania pytań na nurtujące ich problemy a przedstawiciele władzy i instytucji samorządowych udzielą odpowiedzi na te, które będą w ich kompetencjach. Organizując debatę chcemy zachęcić mieszkańców do udziału w życiu publicznym a w szczególności chcemy uzmysłowić im, że ponoszą współodpowiedzialność za losy gminy.

W czasie debaty dyskusja dotyczyć będzie programu działań samorządu gminy Nasielsk na najbliższy rok i do końca bieżącej kadencji. Tegoroczne spotkanie jako kontynuacja naszych dotychczasowych działań zmierzać będzie w nawiązaniu do podpisanej w ubiegłym roku Deklaracji Burmistrza Nasielska Bernarda Dariusza Muchy z dnia 11 maja 2007r. do stworzenia kolejnego dokumentu-deklaracji, w której w imieniu władzy lokalnej zostaną złożone zobowiązania dotyczące najważniejszych problemów w gminie wskazanych do rozwiązania do końca 2008roku. Deklaracja ta zostanie następnie poddana monitoringowi społecznemu i w listopadzie 2008r. na kolejnej debacie publicznej podsumowującej II rok kadencji 2006-2010 zostaną zaprezentowane jego wyniki

MIESZKAŃCU  GMINY NASIELSK CZEKAMY NA TWOJĄ INICJATYWĘ

MOŻE MASZ CIEKAWY POMYSŁ NA ZMIANY LUB ZNASZ ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW NĘKAJĄCYCH NASZE SPOŁECZEŃSTWO?

JEŻELI PRZYJDZIESZ, ZOBACZYSZ, ZADASZ PYTANIE, ZGŁOSISZ PROBLEM, OTRZYMASZ ODPOWIEDŹ

CZEKAMY NA ANKIETY WYPEŁNIONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW

Serdecznie zapraszamy

Koordynator akcji Masz głos, masz wybór
na terenie gminy Nasielsk

Elżbieta Wróblewska
Kontakt: tel. 0 606 923 971
e-mail: [email protected] 

Stowarzyszenie Europa i My