Pomiń menu

Debata w Skarszewach już w czwartek

Debata podsumowująca działania naszego Stowarzyszenia odbędzie się w już w najbliższy czwartek. Ciągle staramy się podejmować działania, które rozpropagują wśród mieszkańców zasadność wzięcia w niej udziału. W ostatnią sobotę członkowie naszej organizacji odwiedzili wszystkie sołectwa i zachęcali osobiście mieszkańców do udziału w debacie. Zachęcaliśmy także do sporządzenia listy problemów lokalnych w formie pytań. W "Gazecie Kociewskiej" w najbliższą środę ukaże się artykuł, dotyczący działań naszej organizacji oraz naszego uczestnictwa w Akcji "Masz głos, masz wybór".

Dziś członkowie Zarządu odbyli rozmowę z Burmistrzem Skarszew. Rozmowa była bardzo rzeczowa i merytoryczna i potwierdziła wolę dialogu społecznego ze strony Samorządu. Po rozmowie na naszym blogu kamierowo.blog.onet.pl zamieściliśmy informację następującej treści:

Przygotowania do debaty publicznej idą pełną parą. Po dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta, z Panami Burmistrzami-Dariuszem Skalskim i Zygmuntem Wieckim, nabieram przekonania, iż nasi Włodarze rzeczywiście są gotowi podjąć dialog społeczny, a czwartkowa debata może być jego dobrym początkiem.
Z przedstawicielami lokalnej władzy rozmawialiśmy niemal godzinę, i z radością mogę stwierdzić, że była to rzeczowa, merytoryczna rozmowa. Pan Burmistrz Skalski wyraził nadzieje, że przebieg debaty i problemy jakie zasygnalizują jej uczestnicy(czyli każdy z Państwa) staną się swoistym wskaźnikiem i punktem wyjścia dla działań Samorządu dla dobra naszej społeczności. Nie sposób przecenić wolę rozmowy i wolę współpracy. Zarówno Panowie Burmistrzowie, jak i Zarząd naszego Stowarzyszenia-jako organizator czwartkowego wydarzenia, jak i ja-jako obywatel i jako prezes Stowarzyszenia, mamy nadzieję, że debata będzie miała charakter rzeczowego spotkania, a jej efekty staną się wymierne i znajdą wyraz w działaniach. Dlatego pamiętajcie Państwo, że przebieg i charakter debaty powinny być i rzeczowe i merytoryczne. Nie zmarnujmy szansy, jaką daje nam dialog społeczny, który właśnie się nawiązuje.

Pan Burmistrz Skalski na debacie nie będzie mógł być obecny. Nie wynika to z Jego złej woli, po prostu splot niezależnych okoliczności Mu to uniemożliwi. Z ramienia Urzędu Miasta na spotkanie przybędzie pan Burmistrz Zygmunt Wiecki, wraz z p. Muchowskim.
W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich Państwa serdecznie-przypominam-czwartek, 20 listopada, godz. 18.oo, ZSR Bolesławowo(pałac) i liczę na Waszą obecność. Nie zmarnujmy społecznego dialogu. Podejmuje go Samorząd Gminny i naprawdę wierzę w dobrą wolę i zaangażowanie społeczne wszystkich partnerów tego dialogu.

Mamy nadzieje, ze poprzez uczestnictwo w Akcji "Masz głos, masz wybór" rzeczywiscie zrobilismy spory krok w stronę prawdziwego obywatelskiego dialogu.

Stowarzyszenie "Koło mieszkańców na rzecz rozwoju wsi Kamierowo"