Pomiń menu

Zakończenie tegorocznych działań w Tłuszczu!

 

3 grudnia 2008 r. debatą podsumowującą zakończyliśmy tegoroczne działania w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Przygotowując debatę rozwiesiliśmy w gminie prawie 300 plakatów, rozesłaliśmy zaproszenia do radnych, zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji pozarządowych i zadbaliśmy o to, aby zaproszenia ukazały się w trzech gazetach. Jednak potwierdziła się opinia, że debaty podsumowujące cieszą się mniejszym zainteresowaniem mieszkańców, niż debaty organizowane na początku roku. Na debacie było obecnych około 25 osób, co i tak nie pozwoliło na wyczerpanie wszystkich tematów w ciągu 2 godzin trwania debaty. Jak na początku roku – i tym razem na część pytań burmistrz odpowie w późniejszym terminie, zaś odpowiedzi ukażą się w Internecie i na łamach lokalnej prasy.

Wszyscy obecni na spotkaniu mieszkańcy otrzymali wydrukowaną kopię raportu z monitoringu. Jego wyniki były omawiane w pierwszej części debaty. W drugiej – mieszkańcy mogli zadawać pytania i poruszać nurtujące ich problemy.
 
Uważamy akcję w naszej gminie za duży sukces. Burmistrz Tłuszcza Jan Krzysztof Białek już zapowiedział swój udział w przyszłorocznej edycji i zapewnił wszystkich zebranych, że będzie dobierał sobie zadania do deklaracji z większą ostrożnością. (nie udało się w bieżącym roku sfinalizować wszystkich zadań zawartych w deklaracji).

Na zakończenie spotkania organizatorzy wręczyli Burmistrzowi dyplom z podziękowaniem za wzięcie udziału w akcji oraz drobny upominek.

Dla wszystkich przybyłych mieszkańców przewidziano pamiątkowe upominki – kubki z motywem przewodnim akcji w Tłuszczu.

koordynator akcji
Anna Aleksandra Puławska
Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju
www.kastor.org.pl

Stowarzyszenie "Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju"