Pomiń menu

Kielce: Debata o Młodzieżowej Radzie Miasta już w najbliższy poniedziałek

W najbliższy poniedziałek odbędzie się spotkanie przedstawicieli społeczności uczniowskich wszystkich kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Ma ono na celu stworzenie możliwości debaty pomiędzy licealistami, która dotyczyć będzie Młodzieżowej Rady Miejskiej, a konkretniej pomysłów młodych ludzi na jej funkcjonowanie i możliwe formy działalności.
 
Podczas spotkania głos zabiorą autorzy projektu, działacze środowisk młodzieżowych, przedstawiciele władz, członkowie podobnych rad z innych miast oraz przede wszystkim uczniowie liceów i techników – ci, którzy w kieleckiej Młodzieżowej Radzie Miejskiej mieliby zasiąść.
 
Mamy nadzieję, że spotkanie będzie kolejnym ważnym krokiem w drodze do ostatecznego powstania Rady, o które Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" stara się już od kilku lat. W styczniu bieżącego roku został złożony do Rady Miasta Kielce projekt jej powołania. Teraz ostateczna decyzja jest w rękach kieleckich radnych. 

Zorganizowanie debaty będzie możliwe dzięki mikrograntowi w ramach programu "Masz głos masz wybór", który S"MD" otrzymało na promocję pomysłu Młodzieżowej Rady Miasta, aby przekonać do niego zarówno społeczeństwo, jak i radnych.

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci