Pomiń menu

Włocławek: Szkolenie z "Pępka Europy"

W sobotę 16 maja br. odbyło się spotkanie szkoleniowe członków Młodego Włocławka poświęcone Akcji „Pępek Europy” prowadzonej w ramach Koalicji 7 Czerwca. Szkolenie prowadził Mariusz Sieraczkiewicz z Projektu Włocławek. Gościem specjalnym spotkania był Henryk Wujec, tutor Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Spotkanie było nad wyraz twórcze. Po zajęciach warsztatowych, w czasie których młodzi uczestnicy spotkania przygotowywali scenki prezentujące kraje Unii Europejskiej i zapoznawali się z praktykami wyborczymi, omówiono kilka propozycji działań profrekwencyjnych. Ustalono, że zostaną przygotowane prawybory. Współpracując z Młodzieżową Radą Miasta wytypowano Liceum Ziemi Kujawskiej. Planowane są również prawybory w PWSZ.

Oprócz podstawowych informacji dotyczących samej Kampanii profrekwencyjnej, o której więcej na www.7czerwca.org.pl , młodzi uczestnicy szkolenia przygotowali się do udziału w Akcji „Masz głos, masz wybór” i prowadzenia akcji, których celem jest wspieranie działań związanych z  budową drugiego basenu we Włocławku. Omówiono również najbliższe akcje przygotowane w ramach Inicjatywy RAZEM’89. Będą to: debata „Maturzyści z maturzystami – 1989 -2009”; happening „Pogrzeb komunizmu” oraz debata „Włocławek i Polska 20 lat po wyborach 4 czerwca”.

Poniżej zdjęcia z warsztatów:

 

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek