Pomiń menu

Malbok. Akcja ma już swoją stronę internetową.

Ruszyła strona internetowa akcji “Murem za mostem”

Druga nitka w sieci

Teraz już cały świat dowie się o problemie z przeprawą przez Nogat, z którym zmotoryzowani zmagają się od wielu lat. Właśnie wystartowała strona internetowa www.muremzamostem.malbork.pl.

 

MALBORK. Pomysłodawcom kampanii “Murem za mostem” bardzo zależy, by ich działania były jak najbardziej widoczne. Tylko w ten sposób można zachęcić mieszkańców do aktywnego udziału w akcji. Dlatego dwoją się i troją, by zainteresować nią nie tylko kierowców.

 – Zależy nam, by przyłączyło się do nas jak najwięcej osób, których dotyczy ten problem. Wierzymy, że nasz wspólny głos może mieć niebagatelny wpływ na decyzje, które mogą zostać podjęte w sprawie malborskiej inwestycji. Zarządcą trasy, która przebiega przez Malbork jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i to do niej kierujemy nasza starania o budowę drugiej nitki mostu – mówi Waldemar Klawiński, prezes Malborskiego Centrum Kwadrat, współautor całego przedsięwzięcia.

Kolejnym krokiem, który zrobiły organizacje pozarządowe, to uruchomienie specjalnej strony internetowej, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące kampanii “Murem za mostem”. Autorem jest Michał Rutkowski z Malborka, który od dawna interesuje się Internetem i tworzeniem stron www i w ten sposób poparł  walkę o nową przeprawę.

 – W związku z tym, że popieram budowę drugiej nitki mostu, postanowiłem włączyć się w akcję i stworzyć taką stronę – tłumaczy Michał Rutkowski. – Problematyka korków od strony Kałdowa jest mi znana, często zdarza mi się wyczekiwać na wjazd do miasta. Również w  znany wszystkim marcowy dzień awarii autobusu, przez którą zakorkowane było całe miasto. Czy stoję murem za mostem? – pewnie że tak! Moim zdaniem druga nitka mostu to konieczność dla Malborka. Korków z drugiej strony mostu nie będę komentował. Każdy, komu choć raz zdarzyło się czekać na wjazd do miasta w piątkowe popołudnie i w wakacyjne weekendy, wie o czym mówię.

Na stronie www.muremzamostem.malbork.pl znajdują się wszystkie aktualne informacje na temat kampanii.

– Czekamy na pomysły, na opinie mieszkańców na temat budowy drugiej przeprawy, a także zdjęcia z “korków”, w których utknęli zmotoryzowani – mówi Waldemar Klawiński. – Wszelkie dane umożliwiające kontakt z nami umieściliśmy w Internecie.

Za akcją “Murem za mostem” stoją: Malborskie Centrum Kwadrat, Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Reks, Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej, Młody Malbork oraz “Gazeta Malborska”. Całe przedsięwzięcie realizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji “Masz głos, masz wybór”, która jest od lat organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

Anna Szade

 

Michał Rutkowski jest autorem strony www.muremzamostem.malbork.pl, gdzie można przeczytać najbardziej aktualne informacje z placu boju o drugą nitkę mostu na Nogacie.


1665

Tyle osób opowiedziało się od początku kwietnia za budową drugiej nitki mostu na Nogacie. To policzone podpisy złożone na listach poparcia.

 

Apla 1

Zdaniem Czytelnika

Moim zdaniem budowa drugiej nitki mostu niewiele zmieni, bo samochody i tak będą stały w korkach w mieście. Mieszkam przy ul. Reymonta, pracuję na Piaskach i widzę, co w godzinach szczytu dzieje się na al. Rodła i Wojska Polskiego. Proponuję, by przede wszystkim zrobić obwodnicę Malborka, bo sama druga nitka nie da rady odciążyć całego tłoku. Przecież jak ruch tranzytowy i tak będzie blokował most. Dziękuję, że “Gazeta Malborska” porusza problem korków, ale najważniejsza jest droga, dzięki której kierowcy tirów i ciężarówek ominą miasto, bo teraz wszyscy jeżdżą przez nasze miasto. Niech choćby jeden z tych samochodów się rozwali, to cały Malbork jest zablokowany. Dlatego potrzebna jest przede wszystkim obwodnica, ale i druga przeprawa w mieście.

Marian Lisiecki, Malbork

 

Apla 2

Lista w redakcji

Jeśli chcesz stanąć “Murem za mostem”, złóż podpis na liście poparcia. Aktualnie znajdują się one w redakcji “Gazety Malborskiej”, ul. Kościuszki 23 C. Organizatorzy akcji zamierzają także zbierać podpisy przez całe lato podczas imprez plenerowych i w największych marketach. Będą także namówić miejscowych przedsiębiorców, by stworzyli w sklepach, hotelach, restauracjach, stacjach benzynowych specjalne kąciki, w których non stop dostępne będą listy poparcia. Każdy, kto jest “za” drugą nitką mostu, może podpisać się tylko raz. Wszystkie listy zostaną przekazane jesienią, po zakończeniu kampanii, na ręce przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest władna jeśli chodzi o decyzję o budowie nowej przeprawy, która połączy dwa brzegi Nogatu.

 

Malborskie Centrum KWADRAT