Pomiń menu

Kowal: Debata o dziedzictwie kulturowym – 29 maja 2009

W imieniu społeczności miasta i gminy Kowal,
nieformalnej grupy mieszkańców
działającej na rzecz ochrony zabytkowych cmentarzy
oraz Fundacji Ari Ari,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w

publicznym spotkaniu pt.
Debata o dziedzictwie kulturowym w Kowalu i okolicach
.

Spotkanie będzie poświęcone problemowi ochrony dziedzictwa kulturowego w naszym regionie – naszej gminie – naszych miejscowościach.

Debata odbędzie się 29 maja br.,

w małej sali remizy OSP w Kowalu,

początek o godzinie 17:00.

W gminie Kowal istnieje wiele miejsc, budynków, opowieści świadczących o niezwykłej historii naszych okolic. Czas i zapominanie są jednak nieubłagane. Bez naszego, wspólnego zaangażowania, wiele z tego co stanowi o naszej tożsamości i wyjątkowości, zniknie. Nie tylko z regionalnego krajobrazu, ale i wspólnej pamięci. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Państwa do rozmowy o tym co można i co należy zrobić, żeby, istniejące jeszcze dziedzictwo kulturowe naszej małej ojczyzny, zachować dla nas i dla przyszłych pokoleń. Chcemy, razem z Państwem zastanowić się jak działać, żeby ginące już ślady przeszłości, stały się dla nas czymś więcej, niż martwymi kamieniami, niszczejącymi budynkami, czy zapomnianymi zdarzeniami. Mamy nadzieję, że nasze wspólne spotkanie i debata pomogą wskazać sposoby rozwiązania problemu porzuconego, zaniedbanego i niszczejącego dziedzictwa kulturowego w Kowalu i okolicach. Chcemy zainicjować wprowadzanie trwałych rozwiązań, zwrócić uwagę samorządów lokalnych na korzyści płynące z zasobów kulturowych, a zarazem przedyskutować z mieszkańcami miasta i gminy Kowal współdziałanie i praktyki ochrony naszego dziedzictwa kulturowego.

Wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące debaty udziela koordynatorka debaty Małgorzata Ratkowska – e-mail: [email protected], nr telefonu: 509 064 091.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Małgorzata Ratkowska
koordynatorka debaty
Fundacja Ari Ari w Łodzi

W załączeniu:
1. Plan debaty – POBIERZ
2. Regulamin debaty – POBIERZ
3. Opis projektu pt. Debata o dziedzictwie kulturowym Kowala i okolic.

Zorganizowanie debaty stało się możliwe dzięki wsparciu
Fundacji im. Stefana Batorego i Szkoły Liderów,
uzyskanego w ramach programu Masz głos, masz wybór.


Fundacja Ari Ari