Pomiń menu

Malbork – Będzie drugi most !!!

 

BĘDZIE NOWY MOST !!!

Jest deklaracja gdańskich drogowców. Na takie słowa czekali chyba wszyscy kierowcy przejeżdżający przez Malbork: druga nitka mostu na Nogacie może powstać w tym samym czasie co obwodnica. To oznacza, że pierwsze prace rozpoczną się za dwa, góra trzy lata.

Mirosław Czapla, starosta malborski, piątek spędził w Czersku razem z innymi pomorskimi samorządowcami ze Związku Samorządów Na Rzecz Modernizacji Dróg Krajowych nr 22, nr 50 i nr 508, do którego należy również powiat malborski.

– Zadałem tam pytanie, jaka jest szansa na budowę drugiej nitki mostu na Nogacie w Malborku – Mirosław Czapla opowiada, w jaki sposób “suszył głowę” Franciszkowi Rogowiczowi, szefowi gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Trzeba było trochę dyrektora przycisnąć, ale ostatecznie padła odpowiedź, że istnieje duża szansa, by w ramach przetargu na obwodnicę miasta znalazła się także budowa nowej przeprawy.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy walczą o rozwiązanie problemów komunikacyjnych w naszym mieście.
Od kwietnia w grodzie nad Nogatem prowadzona jest kampania społeczna “Murem za mostem”, która ma na celu zwrócenie uwagi decydentów na “wąskie gardło” łączące dwa brzegi rzeki, przez które zmotoryzowani stoją w korkach.

Malborskie Centrum KWADRAT