Pomiń menu

List organizacji młodzieżowych

 

Włocławscy parlamentarzyści otrzymali list otwarty kilku organizacji młodzieżowych działających we Włocławku w sprawie zabrania głosu na temat planowanej rewitalizacji włocławskiego Śródmieścia. Akcja została zainicjowana przez członków Młodego Włocławka – Sekcji Młodzieżowej projektu Włocławek.

 

List skierowały: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Projekt: POLSKA, Forum Młodych oranżada.org i Młody Włocławek.
Żadna z tych organizacji do tej pory nie zabierała głosu w zażartej dyskusji Ratusza z opozycyjnym PiS i przedstawicielami tzw. "opcji antyplacowej".

Poniżej przedstawiamy treść listu:

Włocławek 14.07.2009.

Pani Poseł Ewa Kierzkowska
Pani Poseł Domicela Kopaczewska
Pan Poseł Marian Filar
Pan Poseł Marek Wojtkowski
Pan Poseł Łukasz Zbonikowski
Pan Senator Andrzej Person

Apelujemy do wszystkich włocławskich parlamentarzystów o zajęcie stanowiska w sprawach dotyczących rozwoju naszego miasta. Przypominamy, że zabiegając o głosy włocławian niejednokrotnie przyrzekaliście, że chcecie nas reprezentować i słuchać naszego zdania. Przypominamy, że wyborca to nie cecha przypisana do człowieka tylko na okres kampanii wyborczej. Wyborca to ktoś, kto ma w każdej chwili niezbywalne prawo żądać od Was realizacji obietnic. Dziś jest właśnie taki czas! Nikt nie mówił, że będzie lekko. Bycie parlamentarzystą zobowiązuje.
Korelacje i współżycie społeczne polega na tym, że obecnie rządzący swoje działania kierują tak, by następne pokolenia „miały lepiej”. W tym przypadku, plany rozwoju Włocławka, nakierowane na przyszłość, dotyczą także, a może przede wszystkim nas – ludzi młodych. Dlatego wierząc, że włocławscy parlamentarzyści pracują, by nam wszystkim żyło się lepiej, kierujemy swój apel o jednoznaczne zajęcie stanowiska w sprawach wywołujących ostatnio tak wiele kontrowersji. Chcemy prostych i czytelnych reakcji. Nie socjotechnicznych wybiegów, z których tak naprawdę nic nie wynika. Po prostu, nie można być trochę w ciąży.
My, reprezentanci organizacji młodzieżowych działających we Włocławku, chcemy żyć i rozwijać się w nowoczesnym, estetycznym i otwartym mieście. Mieście, w którym wreszcie zacznie liczyć się człowiek, a nie polityczne przepychanki, „kolesiostwo” i to, kto komu mocniej dokopie. Chcemy nowoczesnego i reprezentacyjnego centrum z dobrymi rozwiązaniami komunikacyjnymi; chcemy odrestaurowanej starówki, otwarcia na kulturę i turystykę; chcemy dialogu władzy z mieszkańcami, wyrażanego w konsultacjach społecznych; chcemy autorytetów, którym można ufać. Bycie posłem czy senatorem kiedyś znaczyło autorytet. Dziś bardziej kojarzy się z nagrywanymi rozmowami, pijanymi kierowcami z immunitetami czy prywatnymi interesami, w których zwykły człowiek w ogóle się nie liczy.
Szanowni włocławscy parlamentarzyści, pokażcie, że jesteście ludźmi wielkiej klasy, którzy wywiązują się ze składanych obietnic i jesteście zawsze blisko mieszkańców, którzy są Waszymi wyborcami. Prosimy Was o przyjęcie roli mediatorów, którzy szukają kompromisu i prowadzą rozmowy ze wszystkimi stronami tak, byśmy jako ludzie młodzi nie byli świadkami ciągłych awantur o przysłowiowy „burtnik”. Plac Wolności to nie własność kilkunastu kupców. To główne miejsce naszego miasta i to wszyscy mieszkańcy Włocławka powinni mieć możliwość wypowiedzieć się na temat przyszłości swojego miasta. Zapraszamy wszystkich włocławskich parlamentarzystów do wzięcia udziału w debacie na temat przyszłości Włocławka, oczekując jasnych publicznych wypowiedzi.

Stowarzyszenie KoLiber – Robert Janeczek
Stowarzyszenie Projekt: Polska – Monika Kamińska
Forum Młodych oranżada.org – Maciej Adamczyk
Młody Włocławek – Jarosław Kłosiński

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek