Pomiń menu

Włocławek: Rozśpiewane Śródmieście

31 sierpnia, przy Kawiarni „Mamma Mia” odbył się Festyn dla dzieci na zakończenie wakacji zorganizowany przez Projekt Włocławek i Młody Włocławek. Pomysłodawczynie imprezy, Monika Kamińska i Marta Poduralska zadbały o każdy szczegół. Były balony, konkursy z nagrodami, muzyka i mnóstwo dziecięcego uśmiechu.

Festyn rozpoczął się około godziny 12. Część najmłodszych uczestników zabawy od razu zabrała się do malowania farbami ulicy 3-maja swoich marzeń na długim płótnie. W tym samym czasie inni śpiewali swoje ulubione przeboje na karaoke prowadzonym przez Kamila Ogórka – Przewodniczącego Młodych Demokratów. Później przyszedł czas na konkursy: jedzenie pączków bez oblizywania, jabłek bez użycia rąk, składanie kartki na czas, robienie i puszczanie samolotów. Najlepsi otrzymali ciekawe nagrody.
Celem festynu było pokazanie wartości współpracy i dialogu, jako przeciwstawnych dla kłótni i negacji. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Akcji "Masz głos, masz wybór". W trakcie festynu odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano dotychczasowe działania w sprawie włocławskiego basenu. Członkowie Młodego Włocławka przeprowadzili szeroką akcję ulotową, a okolicznych sklepach przy ul. 3 Maja rozwieszono plakaty Akcji.

Jednak i tak najważniejszy w tym wszystkim był uśmiech najmłodszych włocławian, którego na koniec wakacji nie zabrakło.

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek