Pomiń menu

Stowarzyszenie Progresja (Częstochowa): Akcja promocyjna – Zbiórka odpadów niebezpiecznych 2009

I już po Akcji angażującej mieszkanców miasta… Pogoda dopisała a mieszkańcy częstochowskiej dzielnicy Raków wykazali się obywatelską postawą i szybko zapełnili mobilny punkt zbiórki Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego odpadami niebezpiecznymi oraz zużytym sprzętem RTV/AGD.

Dużą frekwencję zapewniła szeroka akcja promocyjna zbiórki, którą reklamowaliśmy na kilku stronach www i zaprzyjaźnionych częstochowskich portalach, rozlepiając plakaty na dzielnicy oraz a nawet prosząc proboszczów rakowskich parafii o informowanie mieszkańców podczas mszy.
 
Wszystko to sprawiło, że w sobotę 3 października kilkadziesiąt osób przysiosło w miejsca zbiórki kilkanaście telewizorów, parę monitorów komputerowych, jeden komputer, lodówkę, dużo baterii i leków a nawet pięciolitrową butlę stężonego kwasu siarkowego.
 
Członkowie Stowarzyszenia Progresja chętnie pomagali transportować wielkogabarytowe odpady, wręczając w nagrodę torbę ekologiczną, każdej osobie która je przyniosła(torby zostały wcześniej zaopatrzone w loga Masz Głosa oras herb Stowarzyszenia).
 
Niestety według harmonogramu odbioru odpadów niebezpiecznych na 2009r. – październik jest ostatnim miesiącem w roku 2009 kiedy CzPK organizuje zbiórkę.
 
W miesiącach listopad i grudzień istnieje możliwość oddawania tego typu odpadów tylko w tzw. soboty dyżurne przypadające na 7.11, 28.11 i 19.12. Z zastrzeżeniem, że wtedy przyjmowane będą tylko większe ilości odpadów i po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr. 034 327-53-20. 

Ktoś mógłby zapytać – jaki jest tego powód? Otóż, jak nas poinformowano w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Podyktowane jest to faktem, że w soboty dyżurne mobilny punkt zbiórki wykonuje kurs z Sobuczyny (wysypisko śmieci) specjalnie pod wskazany adres i nieopłacalne jest żeby odbierał pojedyncze sztuki odpadów. 
 
Zdjęcia z akcji znajdziecie pod adresem:
 
 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta Częstochowy PROGRESJA